OFF
ON
Boxed
Chodí sám, pomaly a vyhýba sa pamiatkam. Ladislav Zibura predstaví Nepál a Čínu ako ich nepoznáme

Chodí sám, pomaly a vyhýba sa pamiatkam. Ladislav Zibura predstaví Nepál a Čínu ako ich nepoznáme

Pešia výprava do Himalájí, zapadnutých nepálskych dedín a neprebádaných údolí čínskych riek. Excentrický pútnik Ladislav Zibura sa v stredu 10. apríla v Artkine za zrkadlom podelí o pozoruhodný príbeh jeho 1500 kilometrov dlhej expedície. Tá je svedectvom o jednoduchosti života a pôvabe slobody, pri ktorom sa však budete smiať od začiatku až do konca. Či už ho práve zatýka polícia, trpí vysokohorskou chorobou alebo zachraňuje ľudský život, Ladislav všetkým prepláva s neobyčajnou ľahkosťou.

“Nepál a Čína ponúkajú ohromné územia úplne nepoznačené turizmom. V prípade Nepálu sa totiž chodí len do hôr, v prípade Číny do miest. A tak som sa rozhodol objavovať presne tie miesta, ktoré turisti nepoznajú. Na mnohé z nich sa dá dostať len pešo,” približuje Ladislav Zibura voľbu svojej cesty. Tak ako aj pri iných výpravách, aj teraz mal v úmysle tráviť čo najviac času s miestnymi ľuďmi, prespávať v ich domovoch a zoznamovať sa s ich kultúrou. “Je to presný opak toho, čo by som dostal, keby som niekam šiel s cestovnou kanceláriou. Chodím sám, pomaly a pamiatkam sa vyhýbam, pretože sú tam turisti. Naučil som sa preniknúť medzi miestnych ľudí, žijem s nimi. A pri tom zažívam ohromnú slobodu a nezávislosť,” opisuje Ladislav, ktorý svoje zážitky s humorom jeho vlastným opísal v knihe Pěšky mezi buddhisty a komunisty.

Ladislav Zibura

Mladý novinár a cestovateľ, ktorý na peších púťach (Rím, Santiago de Compostela, Jeruzalem, Nepál, Čína) nachodil cez 5000 kilometrov a ďalšie tisíce kilometrov najazdil na bicykli a stopom. O svojich cestách napísal tri knihy, ktoré sa stali bestsellermi: 40 dní pěšky do Jeruzaléma, Pěšky mezi buddhisty a komunisty a Už nikdy pěšky po Arménii a Gruzii. Okrem písania kníh sa Ladislav venuje cestovateľským projekciám, ktoré sú založené predovšetkým na humore a nadsázke. Publikum si ho okrem zmyslu pre humor obľúbilo najmä preto, že sú jeho knihy krátke a plné obrázkov.

10.04. 2019 (streda)

Štart: 19:00 hod.

Lístky: bit.ly/LadislavZibura1004

Event: www.fb.com/events/1687247058042484

 

 

Autor

d.ruscak@gmail.com'
Chuť neustále sa posúvať vpred a pracovať na sebe. Študovaný žurnalista, fanúšik činiek, milovník hôr, kvalitného jedla a zmysluplných konverzácií aj s dávkou humoru. Spracúva články na rôzne témy od marketingu, PR, zaujímavostí, motivácie, inšpirácie, ale aj z oblastí financií či realizuje zaujímavé rozhovory. Ku všetkému pristupuje zodpovedne a s pokorou. Práve disciplína je preňho slobodou!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..