OFF
ON
Boxed
Čo sme si ako deti priali pod Vianočným stromčekom my?

Čo sme si ako deti priali pod Vianočným stromčekom my?

To, čo nás pod stromčekom poteší sa z roka na rok mení. Priania našich rodičov v čase, keď boli ešte deťmi, boli diametrálne odlišné od tých našich. Naše sa zas líšia od vytúžených darčekov dnešných detí. Spomenieš si, čo si si chcel nájsť od Ježiška pod stromčekom ty ako dieťa?

  1. Autodráha

Nestarnúca klasika. Autodráha bola základom výbavy každého chlapca. Častokrát sa stávalo – a myslíme, že sa aj bude stávať – že otcovia kupujú svojim synom darčeky, po ktorých sami ako deti túžili. Následne sa s deťmi hrajú ako o život. S autodráhou sa zabaví nielen každý milovník áut. Autodráha, ktorá po Vianociach zaberala v detskej izbe skutočne veľa miesta, bola snom každého chlapca.

 

  1. Bábika Shu Shu / Babyborn

Synonymom autodráhy boli v dievčenskom svete bábiky Shu shu či BabyBorn. Bábiky, ktoré vedeli vydávať zvuky, plakať, cikať, či smiať sa, sa stali hitom číslo 1 pre každé malé dievča. Na popularite tieto bábiky nestratili ani dnes. Každé dievča, ktoré chce byť raz mamičkou, pri rozbaľovaní darčekov očakáva práve jednu z týchto bábik.

 

  1. Hracia konzola Sega

Sega prišla na trh zhruba v polovici 80-tých rokov. Stalo sa tak v Japonsku. K nám sa dostala predovšetkým Sega Megadrive vo verzii z 90-tých rokov. Hracia konzola, ku ktorej prislúchali tzv. kartridže ako nosiče hier, sa pripájala na televízor. Na televízor z 90-tých rokov, ktorý pripomínal skôr dnešné mikrovlné rúry ako televízory. Každý, kto si Segu našiel pod stromčekom bol v tom čase jeden z najšťastnejších deciek v okolí. Zavesiť to na Facebook  či Instagram však v tom čase nebolo možné.

 

  1. Auto Tatra

Ďalším z našich detských snov bolo nájsť pod stromčekom legendárnu Tatru 148, prípadne jej novšiu verziu s označením 815. Teda takú, aká v tom čase brázdila cesty na Slovensku. Autíčko Tatra ponúkalo naozaj široké využitie. Na korbe sme mohli voziť rôzne ďalšie hračky či napríklad stavebný materiál. V nižšom veku sme na korbe Tatre mohli voziť dokonca aj kamaráta. Tatra z obľuby nevychádza ani dnes. Ježiško ju doručí predovšetkým deťom, ktorým sa Tatru nepodarilo „zdediť“.

 

  1. Kočík pre bábiky

Ku bábike Shu shu či Babyborn by malo každé dievčatko dostať aj kočík. Inak tomu nebolo ani v minulosti. Športový, kombinovaný či golfový. To nebolo až tak podstatné. Hlavne že bol krásny ružový.

 

  1. Klzák/boby/sane

V minulosti boli Vianoce takmer vždy biele. Sneh padal v oveľa väčšej miere ako je tomu dnes. K tomu prislúchali aj detské priania v minulosti. Pod stromčekom každé dieťa potešil klzák, boby či sánky, ktoré zaručovali hodiny bláznenia sa s kamarátmi. Boli snom nielen chlapcov, ale aj dievčat. Rozdiel bol maximálne vo farbe.

 

  1. Spoločenská hra

Človeče nehnevaj sa bolo súčasťou každej domácnosti. My sme však túžili po trochu modernejších spoločenských hrách. Jednou z nich bola aj Autoeurópa, Milionár, Investor, Dostihy či rôzne kartové hry.

 

Detstvo sme mali bez debát iné ako majú dnešné deti. Tablety a smartfóny by ste v liste Ježiškovi hľadali len márne.  A musíme podotknúť, že vďakabohu! Doba však ide dopredu a deti dostávajú pod stromček odlišné darčeky ako sme dostávali my, čo je samozrejme v poriadku. Ďakujeme, že ste si s nami zaspomínali na vysnené darčeky našich mladších ja!

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..