OFF
ON
Boxed
Djokovič vyhral Wimbledon 2019! Gratulujeme!

Djokovič vyhral Wimbledon 2019! Gratulujeme!

Srbskému tenistovi sa podaril ďalší trumf v rade! Vo finále Wimbledonu porazil legendárneho Švajčiara menom Roger Federer. Finále trvalo takmer 5 hodín. Pre Novaka Djokoviča je to už piata výhra Wimbledonu. Gratulujeme!

Po päťsetovom boji sa víťazom dvojhry na slávnom Wimbledone stal srbský tenista menom Novak Djokovič. Najvyššie nasadený hráč turnaja zdolal vo finále na tráve londýnskeho All England Clubu turnajovú dvojku Švajčiara Rogera Federera. Stalo sa tak po päťsetovom boji 7:6 (5), 1:6, 7:6 (4), 4:6, 13:12 (3).

 

Boli sme svedkami najdlhšieho finále v histórii Wimbledonu, trvalo 4 hodiny a 55 minút.

 

Zápas bol skutočne vyrovnaný. Podotýkame, že Roger Federer, ktorý má bez mála 38 rokov, húževnatou bojovnosťou zvrátil nepriaznivý vývoj zo stavu 0:1 aj 1:2 na sety. V piatom – rozhodujúcom – sete, otočil z 2:4 a neskôr bol dvakrát dve loptičky od prehry. Svojho rivala, ktorého už bez pochýb dobre pozná, brejkol na 8:7 a potom disponoval aj dvomi mečbalmi, Djokovič však oba odvrátil.

Diváci sa dočkali aj tzv. neskorého tajbrejku za stavu 12:12. Práve v ňom sa Djokovič víťazným bekhendom po čiare dostal k trom mečbalom. Federer mu ho chybou premenil.

Srbský tenista sa tak to veku 32 rokov v 25. finále na turnajoch veľkej štvorky, stal držiteľom šestnásteho titulu. Len pripomíname, že Novaka trénuje Slovák Marián Vajda. Na druhej strane, Švajčiar Federer k svojim rekordným ôsmim wimbledonským titulom nepridal deviaty a celkovo dvadsiatyprvý na štyroch grandslamových vrcholoch.

Víťazom strhujúceho zápasu sa napokon stal mladší z dvojice – Novak Djokovič. Vo finále Wimbledonu sa títo dvaja stretli už po tretí krát. Aj v predchádzajúcich finálových súbojoch v rokoch 2014 a 2015 Djokovič Federera porazil. Vtedy išlo o štvor resp. päť setovú bitku.

O kvalitách na oboch stranách ani diskutovať nejdeme. Tento fakt podporuje aj údaj, že len dvakrát, od roku 2003, sa stalo, že ani jeden z nich nepostúpil na londýnskej tráve do finále.

Djokovič získal štvrtý grandslamový titul po dovŕšení tridsiatky, čo sa pred ním podarilo iba triu Federer, Rafael Nadal a Rod Laver.

Federer sa vo veku 37 rokov a 340 dní nestal najstarším víťazom na tzv. Majors v otvorenej ére tenisu.

Napriek tomu tento rok utvoril jeden historický rekord v All England Clube. Ako prvý dosiahol stovku víťazných zápasov na jednom grandslamovom turnaji. Momentálne ich má na konte 101.

Sláva víťazom, česť porazeným. Bol to krásny zápas!

 

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..