OFF
ON
Boxed
Zdeno Chára je najstarším hokejistom v NHL! Jágr mu poslal vtipný odkaz

Zdeno Chára je najstarším hokejistom v NHL! Jágr mu poslal vtipný odkaz

Slovenský hokejista a kapitán Bostonu Bruins Zdeno Chára bude v novom ročníku NHL najstarším hokejistom na klziskách profiligy. Tento trón obsadil potom, čo kariéru ukončil Američan a hráč Pirtsburghu Penguins Matt Cullen. „Big Z“ tak vo veku 42 rokov bude v sezóne 2019/2020 najvyšším i najstarším hráčom americkej profiligy súčasne.

Zdeno Chára sa narodil 18. marca 1977 v Trenčíne. V roku 1996 ho draftoval New York Islanders z 56. miesta. V NHL sa hrdí hneď niekoľkými historickými zápismi. Okrem toho, že svojou výškou 207 cm najvyšším hráčom profiligy, aký kedy na ľade hral, patrí mu i titul za najtvrdšiu strelu (169,62 km/h) spomedzi hráčov NHL.

Ako prvý Slovák získal ocenenie James Norris Memorial Trophy pre najlepšieho obrancu v sezóne. V NHL ako obranca už dokázal streliť aj hetrik a okrem toho bol 5-krát súčasťou NHL All-Star Game. Jedným z najväčších úspechov je však určite zisk Stanlyeho pohára v sezóne 2011, kedy trofej zdvihol nad hlavu ako kapitán Bostonu.

So Slovenskou hokejovou reprezentáciou získal v roku 2000 striebro na Majstrovstvách sveta v Petrohrade. O 12 rokov neskôr získal ďalšie striebro v Helsinkách a Štokholme. Takisto sa stal 6-krát víťazom ankety o najlepšieho hokejistu Slovenska.

K skutočnosti, že od novej sezóny bude najstarším hráčom v lige sa vyjadril na svojom Instagrame. „Je naozaj ťažké uveriť, že som najstarší aktívny hráč v NHL. Ubehlo veľa času odvtedy, čo som absolvoval svoju nováčikovskú sezónu, ale táto hra ma neustále robí mladým,“ napísal Chára vo svojom príspevku. „Big Z“ je v NHL rešpektovanou osobnosťou a známy je svojou pokorou a disciplínou, ktorá ho zdobí i v zápasoch.

View this post on Instagram

It’s hard to believe I’m now the oldest active player in the NHL. It’s been a long time since my rookie season but this game always keeps me young. Having the opportunity to play in the league all these years with and against the best players in the world has taught me time and time again that it’s a humbling game and age is just a number! ———————————————————————— Je ťažké tomu uveriť že momentálne som najstarším aktívnym hráčom v NHL. Je to už dávno od mojej prvej sezóny, ale stále sa cítim mladý. Mám možnosť hrať v NHL s a proti najlepším hráčom sveta čo ma zároveň naučilo dve veci. Byt skromný a vďačný a to že vek je iba tvoje myslené číslo.

A post shared by Zdeno Chara (@zeechara33) on

K jeho príspevku sa s humorom vyjadrila i o päť rokov staršia česká legenda Jaromír Jágr.

“Máš šťastie, že som v ďalšej sezóne už podpísal zmluvu s Kladnom, inak by som ťa zosadil z trónu.”

Autor

d.ruscak@gmail.com'
Chuť neustále sa posúvať vpred a pracovať na sebe. Študovaný žurnalista, fanúšik činiek, milovník hôr, kvalitného jedla a zmysluplných konverzácií aj s dávkou humoru. Spracúva články na rôzne témy od marketingu, PR, zaujímavostí, motivácie, inšpirácie, ale aj z oblastí financií či realizuje zaujímavé rozhovory. Ku všetkému pristupuje zodpovedne a s pokorou. Práve disciplína je preňho slobodou!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..