OFF
ON
Boxed
Dobročinnosť a tenisky? Ide to dokopy!

Dobročinnosť a tenisky? Ide to dokopy!

Pokiaľ máš výčitky zakaždým, keď zamietneš niečiu prosbu o euro na cestu späť do rodnej dediny, čo  je mimochodom už celkom otrepaná historka, ale zároveň si velebíš v plnom botníku, je možné to spojiť dokopy. Áno, to ide, pretože čas od času sa objavia tenisky, ktorých kúpou zároveň prispeješ na ľudí, čo to naozaj potrebujú. A nehovoríme teraz o potrebe otvoriť si krabicu, v ktorej práve nie je mlieko, alebo o ľuďoch, ktorí si zabudli cash na cestu domov. Tak sem s tým!

Tenisky, ktoré si rozhodne zaslúžia byť zmienené ako prvé, sú legendárne Nike Mag! Ty sme mohli po prvýkrát vidieť vo filme Back to the Future v roku 1985, vtedy šlo ale len o podarený product placement. Dokonca tak podarený, že v roku 2011, teda v roku, ktorý vtedy vo filme značil budúcnosť, tenisky naozaj vyšli. Obchody, ktoré sa tešili, že ich budú mať na pultoch, si ale museli nechať zájsť chuť, pretože tenisky šli do predaja formou aukcie, ktorej výťažok putoval do Nadácie Michaela J. Foxe, herca, ktorý v kultovom filme stvárnil postavu Martyho McFlya.

back-to-the-future-shoes-nike-mag-2011-official-release-04

V roku 2016 sa situácia čiastočne opakovala, už to ale nebola aukcia, ale každý si mohol za 10 dolárov kúpiť lístok do tomboly, pár šťastlivcov potom získalo svoj vysnený pár, ktorý bol v minulom roku dokonca už vybavený technológiou autolacing – tenisky sa teda na nohe samé zaviažu!

2015-Nike-Mag-02_original

Adidas ale tiež nezaháľa a urobil niečo nie len pre potrebných, ale rovno pre nás všetkých, pretože svojím spôsobom sme všetci potrební. Všetkým nám ide o našu planétu, a práve tu sa adidas rozhodol trošku „revitalizovať“. Za použitia odpadu z mora totiž produkuje špeciálnu edíciu Parley, ktorá je z recyklovaných materiálov. Samozrejme sa jedná hlavne o plasty, z Titanicu tenisku neurobíš, že hej. Táto myšlienka mala ale ďaleko hlbší dosah, takže v rade nestáli len radikálni ekoaktivisti, ale všetci, ktorým nie je osud toho, čo máme pod nohami, ľahostajný.  To je vlastne celkom dvojzmyselné, pretože tenisky disponujú komfortnou podrážkou z modelu Ultra Boost!

adidas-is-selling-only-7000-of-these-gorgeous-shoes-made-from-ocean-waste.jpg

Asi sa pýtaš, či má u nás niekto takéto dobročinné ambície. Príjemne ťa prekvapíme! Pri poslednom release tenisiek Yeezy Boost, za ktorými nestojí okrom adidasu nikto iný než Kanye West, sa Footshop rozhodol, že jedna z foriem predaja bude dobročinný raffle, vďaka ktorému sa nakoniec vybrale pre jedno malé dievčatko toľko peňazí, že jej úsmev bol určite väčší než úsmevy všetkých majiteľov nových Yeezy dokopy!

maxresdefault

 

Autor

Mladý, aktívny spoluzakladateľ projektov zdolahore.sk, generaciarapu.sk, kryptotrejder.sk. Študent práva a vizionár venujúci sa sebarozvoju a sebazdokonalovaniu. Svoje poznatky rád zdieľam s ostatnými :)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..