OFF
ON
Boxed
Donald Harvey: Šialený vrah z Ohia, ktorý vraždil z ľútosti

Donald Harvey: Šialený vrah z Ohia, ktorý vraždil z ľútosti

Poznáte príbeh najznámejšieho „anjela smrti“ na svete? Príbeh Donalda Harveyho je unikátnym, no zároveň morbídnym aktom, ktorého aktérom sa stal milosrdný zdravotný brat. Milosrdný a ľútostivý človek, akým Harvey bol, pripravil o život neoficiálne viac ako 87 ľudí.

Americký ošetrovateľ sa stal šialeným vrahom z Ohia. Ešte skôr ako sa dozviete o jeho ohavných skutkoch, je dôležité vedieť, kým Donald Harvey bol skôr, ako sa stal „vyšinutím spasiteľom“. Harvey sa narodil v Butler County v štáte Ohio v roku 1952. Ako malý chlapec bol veľmi utiahnutý a príliš sa s okolím nesocializoval. Vo veku štyroch rokov bol zneužívaný svojim strýkom a susedom. Na základnej škole bol šikanovaný.

Ako mladý chlapec chodieval navštevovať svojho dedka do nemocnice, kde si Harvey začal všímať všetko, vrátane smrti. Potom, čo si dokončil maturitu, začal 18-ročný Harvey pracovať ako ošetrovateľ, resp. zdravotný brat. Pacientom podával lieky a taktiež vykonával jednoduché úkony. A tu sa začala jeho fascinácia smrťou.

K prvej vražde prišlo 30. Mája 1970, kedy v spánku udusil staršieho pacienta, ktorý bol po mozgovej príhode. Tento spôsob vraždenia však nebol Donaldovi tak podobným. Neskôr zapojil rozum. Trinástim ďalším obetiam napojil na infúziu kyslíkové bomby. Taktiež im namiesto katétra zavádzal do konečníka vešiak na oblečenie. Väčšinou šlo vždy o starších pacientov, ktorí boli buď chorí alebo v poslednom štádiu života. Harveyho nikto nepodozrieval a lekári vždy konštatovali prirodzenú smrť alebo smrť spôsobenú následkami ochorení a zranení.

Najviac obetí zomrelo Harveymu spôsobom typickým. Anjel im namiešal smrtiaci kokteil. Ten sa skladal z prudko jedovatého arzénu a kyanidu. Otravu im dával priamo do infúzií, jedla, ovocných štiav alebo v rámci liekov. Používal i jed na potkany alebo pacientom zvyšoval dávku inzulínu v krvi.

Donald Harvey vraždil posledný raz v marci 1987. Jeho vražedné chúťky tak trvali takmer osemnásť rokov. Poslednou obeťou sa stal John Powell, ktorý sa v nemocnici ocitol po ťažkej autonehode na motorke. Aj jemu Harvey podal kokteil z kyanidu a arzénu. Práve kyanid bol prítomným jedom, ktorý v tele našli po pitve. Jediný, kto mal v danom čase službu, bol Donald Harvey.

Harvey odmietol podstúpiť detektor lží, no k vražde sa priznal. Sám hovoril o tom, že vraždil z ľútosti k ľudom, ktorí trpeli nevyliečiteľnými chorobami alebo mali ťažké zranenia. Harvey trpel ťažkými depresiami. Neraz vraždil aj z dôvodu, že na pacientov bol aj nahnevaný. Trikrát sa sám anjel smrti pokúsil o samovraždu, ale neúspešne. Nevraždil ale iba v nemocnici. Kvôli nešťastnej láske otrávil svojho homosexuálneho partnera. Okrem toho zavraždil aj suseda a svojho otca.

Pred súdom vypovedal, že mu bolo pri vraždách v nemocnici ľúto pozostalých. K mnohým vraždám sa Harvey nepriznal, no vyšetrovatelia v jeho prípade potvrdili minimálne 37 vrážd. Predpoklad vyšetrovateľov však je, že Harvey o život pripravil viac ako 87 ľudí. Súd ho odsúdil a udelil mu 28 doživotných trestov. Trest si musel odpykávať vo väznici Toledo Correctional Institution Ohio.

Harvey vo väzení zomrel 30. Marca 2017, potom čo ho na smrť dobili jeho spoluväzni. „Anjel smrti“ sa dožil 64 rokov.

 

Autor

d.ruscak@gmail.com'
Chuť neustále na sebe pracovať a posúvať sa vpred. Jeho motto je inými slovami mottom portálu ↓ZdolaHore↑. Písanie o všetkom, čo stojí za zmienku, zaujímavosti, šport, cestovanie, politika alebo kvalitná reklama... Obľubuje šport, cestovanie a takisto rád načrie do histórie. Cudzia mu však nie je ani oblasť technológií a podnikania. Ku všetkému pristupuje zodpovedne a s pokorou. Práve disciplína je preňho slobodou!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..