OFF
ON
Boxed
Facebook prináša ďalšie novinky: Nebojte sa, prieskumník to nie je

Facebook prináša ďalšie novinky: Nebojte sa, prieskumník to nie je

Facebook kráča s dobou, resp. často ponúka svetu technológií novinky, ktoré sám vyvíja. Nie vždy sa to úplne podarí. Jasným dôkazom toho bolo testovanie tzv. Prieskumníka, ktoré sa s pochopením používateľov Facebooku nestretlo. Tentoraz však Zuckerbergov tím prichádza s vylepšeniami pre ich chatovaciu aplikáciu Messenger, ktoré si ľudia dlho žiadali.

Konkrétne ide o dve funkcie, ktoré sú však obmedzené pre určité množstvo používateľov a tak je možné, že vy súčasťou testovacej vzorky nie ste. O čo ide?

Tmavý režim

Prvým vylepšením je „Black mode – Black theme“, teda tmavý režim, ktorý zmení klasické biele pozadie na čierne. Samotný text sa zmení na biely. Tmavá téma pre Messenger pôsobí na fotkách používateľov pomerne dobre a viacerí užívatelia by takúto zmenu privítali. Čierna farba omnoho viac šetrí naše oči.

Ak by ste sa náhodou ocitli medzi testovacími exemplármi tejto funkcie, môžete skúsiť tento mód aktivovať kliknutím na miniatúru vašej fotky, kde by táto možnosť mala byť na výber.

Zmazanie odoslanej správy

Pred pár rokmi Google zverejnil najviac vyhľadávané slová či slovné spojenia v spojení s Facebookom. Okrem mnohých iných patrilo medzi najvyhľadávanejšie „zmazanie odoslanej správy“. Facebook teda vedel, čo ľudom chýba. Messenger túto funkciu ponúka, no po zmazaní správa zmizne iba z vášho chatu. Prijímateľ teda správu po zmazaní stále uvidí.

Novinka, ktorú Facebook testuje, je opäť limitovaná a zatiaľ pravdepodobne funguje iba spôsobom, že správu odosielateľ zmaže stále iba vo svojom telefóne. Facebook však ešte dávnejšie avizoval, že odoslanú správu bude možné zmazať do 10 minút od jej odoslania.

Zdroj: thesun.co.uk

 

Autor

d.ruscak@gmail.com'
Chuť neustále sa posúvať vpred a pracovať na sebe. Študovaný žurnalista, fanúšik činiek, milovník hôr, kvalitného jedla a zmysluplných konverzácií aj s dávkou humoru. Spracúva články na rôzne témy od marketingu, PR, zaujímavostí, motivácie, inšpirácie, ale aj z oblastí financií či realizuje zaujímavé rozhovory. Ku všetkému pristupuje zodpovedne a s pokorou. Práve disciplína je preňho slobodou!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..