OFF
ON
Boxed
Forebears: Nájdite svoju stratenú rodinu

Forebears: Nájdite svoju stratenú rodinu

Špecifický web Forebears bol spustený v roku 2012 a od tej doby zmapoval výskyt viac ako 11-tich miliónov priezvisk z celého sveta. S najvyššou pravdepodobnosťou tam nájdete aj to svoje. Možno teda budete prekvapení, kde všade  sa vaši menovci nachádzajú.

Celý projekt je založený na tom, že sa snaží zozbierať všetky voľne dostupné informácie, ktoré pomôžu zmapovať výskyt a existenciu všetkých možných priezvisk po celom svete. Systém je založený na údajoch z internetových databáz mien, novinových publikácií, historických zdrojov a rodokmeňových záznamov.

Frekvencia výskytu rodu Juarez.

Rovnako tak web dokáže v mnohých prípadoch aj definovať, čo vaše priezvisko s ohľadom na dávnu históriu znamená. Vďaka Forebears sa jednoducho dostanete k vizuálnej a digitálnej databáze svojho či iného priezviska. Pochopiteľne, nejde o stopercentný objem dát. Mnohé mená súčasťou databázy stále nie sú.

Na webe sa napríklad dozviete aj to, aké priezvisko je v danej krajine najfrekventovanejšie. Mimochodom, ak ste nositeľom priezviska Varga, v takom prípade patríte k jednému z 14 999 ľudí, ktorí „vlastnia“ toto najviac frekventované priezvisko na Slovensku.

Ak chcete vedieť, či je v databáze aj vaše priezvisko, kliknite sem.

Autor

d.ruscak@gmail.com'
Chuť neustále sa posúvať vpred a pracovať na sebe. Študovaný žurnalista, fanúšik činiek, milovník hôr, kvalitného jedla a zmysluplných konverzácií aj s dávkou humoru. Spracúva články na rôzne témy od marketingu, PR, zaujímavostí, motivácie, inšpirácie, ale aj z oblastí financií či realizuje zaujímavé rozhovory. Ku všetkému pristupuje zodpovedne a s pokorou. Práve disciplína je preňho slobodou!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..