OFF
ON
Boxed
Chcete mať o 20 rokov menej? Možno čoskoro

Chcete mať o 20 rokov menej? Možno čoskoro

Známe úvahy o tom, že ste iba tak starí, ako sa cítite, sú založené na skutočnosti. Ak sa pozriete na občiansky a zistíte, že tam stále vidíte toho mladého chlapca či krásnu dievčinu, vek je vždy len číslo. Nápad, ktorý skrsol v hlave Holanďana Emila Ratelbanda, by vám ale zrejme nenapadol ani vo sne.

Legálne omladenie

O čo vlastne ide? Emile Ratelband sa narodil 11. Marca 1949. V budúcom roku 2019 teda oslávi presne sedemdesiat rokov. On sám ale povedal, že na aktuálny vek šesťdesiatdeväť rokov sa ani náhodou necíti.

Práva preto sa rozhodol pre radikálny krok. Podľa neho je zmena veku slobodná voľba, a tak sa rozhodol ísť s touto požiadavkou na súd. Konkrétne chce omladnúť o 20 rokov.  Ak súd vyhrá, Emile bude mať štyridsaťdeväť rokov. Argumentuje dokonca lekárskou správou, v ktorej sa uvádza, že jeho biologický vek zodpovedá štyridsaťpäť ročnému človeku.

Jeho vek ho diskriminuje

Dôvodom, pre ktorý si chce Emile Ratelband zmeniť svoje meno, je to, že podľa jeho tvrdení ho vysoký vek v spoločnosti diskriminuje. „Keď mám šesťdesiatdeväť rokov, som príliš obmedzovaný. Keď budem mať štyridsaťdeväť rokov, môžem sa venovať väčšiemu množstvu práce, kupovať nové auto či nový dom. Ak uvádzam na Tinderi vek 69, nikto mi nenapíše,“ uvádza vo svojej výpovedi Ratelband.

Emile Ratelband má aktuálne 69 rokov. Úradne chce svoj vek znížiť o 20 rokov.

Okrem iného hovorí aj o tom, že v dobe, keď si môžete zmeniť svoje meno či pohlavie, vek by nemal byť žiadnou prekážkou. Veď je to len číslo. Emile Ratelband je v Holandsku známy ako motivačný rečník a osobnosť z médií.

Súd rozhodne

Samotný súd podanie tohto návrhu nezamietol a bude v tejto veci rozhodovať. Sudca však Ratelbandovi odkázal: „Ako by sa cítili vaši rodičia, keby ste zmazal 20 rokov svojho života? Kto bol ten malý chlapec, o ktorého sa starali?“ Ratelband reagoval na sudcove slová, že jeho rodičia sú už dávno mŕtvi.

Emile Ratelband

Ratelband by sa v prípade, že súd vyhovie jeho žiadosti, vzdal aj nároku na vyplácanie dôchodku. Aj keď súd rozhodne, problémy môžu nastať okamžite. Zmeniť niektoré údaje je možné iba na základe rodného listu. A narodiť sa človek fyzicky môže iba raz za život. Ako teda holandský súd rozhodne, by sme sa mali dozvedieť niekedy v priebehu budúceho roka.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..