OFF
ON
Boxed
Gladiátor 2 je zrejme realitou: Práce na scenári začali

Gladiátor 2 je zrejme realitou: Práce na scenári začali

Každý, kto ešte nevidel tento veľkolepý historický epos, by v žiadnom prípade na článok nemal klikať – a mal by to ísť okamžite napraviť! Gladiátor je bezpochyby jednou z najlepších historických drám – plnou krvi, efektných súbojov a emócií. Jedná sa však o snímku, ktorá by mala dostať pokračovanie?

Ako si určite spomínate, hlavným hrdinom príbehu bol rímsky generál Maximus v podaní vynikajúceho Russella Crowea (ktorý si za film odniesol Oscara). Maximus sa stal obeťou zrady – žiarlivý následník cisárskeho trónu Commodus nariadil vyvraždenie jeho a celej jeho rodiny. Plán podlému dedičovi nevyšiel a Maximus o vlások smrti unikol, jeho rodina však nie. Z generála sa postupom času stal gladiátor, miláčik davu, hnaný túžbou po pomste. Po zabití Commoda však v samom závere podľahla zraneniam aj samotná hlavná postava. Koniec príbehu. Či nie?

Režisér snímky Ridley Scott nesúhlasí a plánuje nám naservírovať druhý diel. Hrdinom nového príbehu zo starého Ríma bude Lucius (malý chlapec z jednotky), synovec krutého cisára Commoda, ktorému hrozila zo strany strýka istá smrť. Na chlapca zrejme urobili Maximove činy obrovský dojem, a tak sa už ako dospelý muž (o 25 rokov neskôr) pravdepodobne vydá na podobne chrabrú púť. Scenár filmu pripravuje Peter Craig, zodpovedný za Affleckovo Mesto, pár častí Hunger Games či chystaný Top Gun: Maverick.

Pravdepodobne hlavná postava Gladiátora 2.

Nepáči sa vám tento námet? To zrejme neviete, aký scenár k filmu pôvodne pripravil Nick Cave. Jeho projekt niesol názov Christ Killer (Kristovrah) a pojednával o posmrtnej ceste Maxima za svojou rodinou. Aby sa s ňou mohol opäť zjednotiť, musel by sa opäť vrátiť medzi živýchzavraždiť svojho syna (postava podobná Kristovi), ktorý si na Zemi získava množstvo prívržencov a tým oslabuje bohov v rímskom podsvetí. Maximus aj jeho syn by sa neustále reinkarnovali, vracali na svet a viedli spolu stovky rokov dlhý súboj, ktorý by končil až vojnou vo Vietname. No povedzte, nepozreli by ste si to?

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..