OFF
ON
Boxed
Horor Hory majú oči: Horor, za ktorým je skutočná rodina kanibalov

Horor Hory majú oči: Horor, za ktorým je skutočná rodina kanibalov

Americký režisér Wes Craven je autorom pôvodnej snímky Hory majú oči ešte z konca 70-tych rokov. Hoci si viac divákov pamätá jej vynovenú verziu z roku 2006 či pokračovanie z roku 2007. Málokto ale vie, že pôvodný horor Hory majú oči je sčasti založený na reálnom príbehu. Craven totiž nazrel do kroniky škótskych legiend.

Nachádzame sa v 14. storočí v regióne Ayrshire na juhozápade Škótska. V tom období tento región rozhodne nebol miestom, kde by ste sa v noci vybrali na večernú prechádzku. Viac ako 15 rokov trvajúce tyranizovanie mala na svedomí rodina Beanovcov. Na čele rodiny bol Alexander „Sawney“ Bean, ktorý sa stal patologickým šialencom.

Neďaleko Edinburghu, hlavného mesta Škótska, viedli dôležité obchodné cesty, ktorými do mesta prúdilo rôzne zbožie. Cesty spájali dediny a mestá a práve tu videl Sawney svoju príležitosť. Neopatrní obchodníci, ktorí do mesta prichádzali neskoro večer, sa stali obeťami lúpeží. Neskôr však Sawneymu rabovanie nestačilo.

Sawney sa oženil a so svojou manželkou mali postupne až 14 detí. Nakŕmiť toľko hladných krkov nebolo jednoduché a Bean sa uchýlil k niečomu, čo by nikto nečakal. Okrem toho, že obchodníkov okrádal a zabíjal, začal ich i jesť. V páchaní týchto zverstiev mu pomáhala manželka a jeho ďalší kumpáni.  Hovorí sa o stovkách obetí, ktoré zabili a zjedli. Kŕmili nimi i svoje deti, pričom svoju vražednú skupinu rozširovali aj vďaka incestným vzťahom.

Všetko ukončil až nepodarený útok, kedy jedna z obetí pred útočníkmi ušla a všetko nahlásila kráľovi Jakubovi I. v Glasgowe. Podozrenia mali ľudia už predtým, a preto presne vedeli, kam by vojaci mali ísť. Jaskyňa, v ktorej mali svoje útočisko, odkryla svoje tajomstvo. Neboli to len šperky a poklady, ale stovky ľudských kostí a hnijúcich tiel.

Potom, čo Beanovcov chytili, súdny proces sa už nekonal. Všetkých 27 mužov umučili, odrezali im končatiny a nechali vykrvácať, 21 žien vrátane detí zaživa upálili a označili ich za zvrátených kanibalov.

Autor

d.ruscak@gmail.com'
Chuť neustále sa posúvať vpred a pracovať na sebe. Študovaný žurnalista, fanúšik činiek, milovník hôr, kvalitného jedla a zmysluplných konverzácií aj s dávkou humoru. Spracúva články na rôzne témy od marketingu, PR, zaujímavostí, motivácie, inšpirácie, ale aj z oblastí financií či realizuje zaujímavé rozhovory. Ku všetkému pristupuje zodpovedne a s pokorou. Práve disciplína je preňho slobodou!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..