OFF
ON
Boxed
OTO za rok 2018: Absolútnym OTOm sa stal Michal Hudák,ocenený aj Kali

OTO za rok 2018: Absolútnym OTOm sa stal Michal Hudák,ocenený aj Kali

Sobotňajší večer patril galavečeru diváckej ankety OTO – Ocenenie televíznej obrazovky. Je to v poradí už 19. ročník. Anketa, ktorá hovorí predovšetkým o obľúbenosti slovenských televíznych programov a ich tvorcov včera večer spoznala víťazov. Najviac sošiek si odniesla TV Markíza. 27 nominácii dokázala premeniť na štyri ocenenia. Rozhlas a televízia Slovenska získala tri sošky, TV JOJ dve. Absolútnym OTOm sa stal Michal Hudák. Ocenenie si odniesol aj raper Kali.  

Slávnostný galavečer, ktorý sa konal v Slovenskom národnom divadle, moderoval Michal Hudák, ktorého sporadicky dopĺňal Matej “Sajfa” Cifra. O réžiu sa postaral skúsený Jeffo Minařík a o hudobný sprievod zasa Cimbal Brothers.

Nečakané komplikácie

Večer sa neobišiel bez komplikácií. Počas viac ako tri a pol hodinového priameho prenosu nastala aj udalosť, ktorú nikto nečakal. O 22:30 nastala tma. V sále zhasli všetky svetlá. Udialo sa to počas vyhlasovania najlepšej speváčky Sväťom Malachovským. Tu samozrejme nastal priestor na vtipy na účet Nicki Minaj a jej zrušených koncertov v Európe, práve kvôli “nedostatku energie”.

Michal Hudák je bez pochyby profesionál a aj tento výpadok ustál bravúrne. Bez prerušenia pokračoval ďalej, a to hoci len so zvukom a svetlami z mobilov hostí v sále. Ba dokonca celá situácia vyzerala ako naplánovaná a ako súčasť scenáru.  Po uplynutí pár minút – pri vyhlásení víťazky – sa svetla znovu rozžiarili a večer mohol tradične pokračovať.

Vyhlasovanie výsledkov

JOJkárske Inkognito po prvýkrát vyhralo kategóriu Zábavný program. V uplynulom roku si odnieslo Cenu týždenníka Plus 7 dní. Inkognito bolo v užšej nominácii s Čo ja viem a Chart Show.

Nikoho, kto dnes ešte pozerá televíziu zrejme neprekvapí, že seriálom roka 2018 sa stali Oteckovia. V kategórii seriály mala TV Markíza najpočetnejšie zastúpenie nominácií – nechýbala Horná Dolná, Milenky, Sestričky či legendárni Susedia. Za TV JOJ to boli – v širšej nominácii – seriály Naši a Som mama.

V kategórii moderátorka TV programov zvíťazila opäť Adela Vinczeová. Pre moderátorku je to už 16. soška OTO, z ktorých je päť absolútnych. Adele vzdávame hold!

V tomto ročníku sa objavila aj nová samostatná kategória Zabávač. Sošku si odniesol Michal Hudák, ktorý bol minulý rok víťazom kategórie Herec, hoci v žiadnom filme či seriáli v danom roku nehral.

Michal Hudák zároveň nahradil Adelu Vinczeovú na poste Absolútny OTO, ktorému kraľovala posledné 4 roky. Hudák získal najväčší počet hlasov od divákov.

Z množstva víťazov si dovolíme “vypichnúť” Osobnosť TV publicistiky, ktorú v uplynulom ročníku získala Kristína Kövešová z TV Markíza. Víťazstvo obhájila a sošku si odnáša aj v tomto ročníku.

Marcelovi Merčiakovi z RTVS počnúc včerajším galavečerom OTO pribudol v poradí už 13. OTO. Získal ho – čo asi nikoho neprekvapí – v kategórii Komentátor/ka športu.

Spevákom roka sa stal raper Kali, speváčkou zasa Sima Martausová. Chlapci z IMT Smile v kategórii Hudobná skupina obhájili svoje minuloročné víťazstvo.

Diváci rozhodovali dokopy v 15.kategóriách. Ocenenia však boli udelené aj v špeciálnych kategóriách. Do siene slávy vstúpil režisér Juraj Jakubisko. Osobnosť vyberá Akadémia osobností kultúrneho a spoločenského diania na Slovensku.

Zoznam Víťazov 19. ročníka OTO:

 • Seriál roka: Oteckovia (Markíza)
 • Zábavný program: Zem spieva (RTVS)
 • Moderátorka TV programov: Adela Vinczeová
 • Zabávač: Michal Hudák
 • Osobnosť TV publicistiky: Kristína Kövešová (Markíza)
 • Moderátor spravodajstva: Ľubomír Bajaník (RTVS)
 • Redaktorka spravodajstva: Veronika Cifrová Ostrihoňová (Markíza)
 • Komentátor športu: Marcel Merčiak (RTVS)
 • Moderátor športu: Peter Varinský (Markíza)
 • Herec: Vladimír Kobielsky
 • Herečka: Zuzana Mauréry
 • Spevák: Kali
 • Speváčka: Sima Martausová
 • Hudobná skupina: IMT Smile
 • Cena Plus 7 dní: Za sklom
 • Sieň slávy: Juraj Jakubisko
 • Absolútny OTO: Michal Hudák

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..