OFF
ON
Boxed
Jednoduchý spôsob ako si zaplávať vo finančnom toku. Nauč sa to aj ty

Jednoduchý spôsob ako si zaplávať vo finančnom toku. Nauč sa to aj ty

Možno aj ty sa momentálne nachádzaš vo svojom živote v bode, kedy sa sám seba pýtaš, ako som sa sem dostal. Je dosť možné, že sa cítiš ako obeť vlastného života. Pýtaš sa sám seba, ako je možné, že som v zlej finančnej situácii ? Prečo sa mi nedarí tak, ako chcem? Prečo čím viac sa snažím, tým mám horšie výsledky ? Prečo je to také ťažké ? Má vôbec zmysel ísť ďalej v plnení si svojich snov? Čo robím zle ? Ako je možné, že niekto má lepšie a lepšie výsledky ako ja ? V čom je ten človek lepší ako ja ?

Ak aj ty máš takéto alebo podobné otázky tak, ti prajem aby si v nasledujúcom článku našiel čo len jednu odpoveď, ktorá ťa posunie z miesta kde si na miesto kde chceš byť.

Každá situácia je absolútne dokonalá!

Žijeme vo svete kontrastu. Ako určite vieš bez čiernej by nebola biela. Bez noci by nebol deň. Bez zlého by si nepoznal dobré. Bez nedostatku by si nepoznal dostatok. Bez smútku by si nepoznal šťastie. Bez nepriateľa by si nepoznal priateľa. Bez nenávisti by si nepoznal lásku.

Preto každá jedna situácia v tvojom živote, akokoľvek zle v danej situácii vyzerá, je dobrá. Nakoľko ak sa ti nepáči, vieš presne s jasnosťou povedať jej protiklad. Čiže vieš, presne čo chceš, vďaka tomu, že máš možnosť spoznať to, čo nechceš.

Veľa ľudí vie, čo chce, len nevie ako si to má „správne“ vytvoriť, pritiahnuť, manifestovať do svojho života. Zákon príťažlivosti funguje 24 hodín, 7 dní v týždni, 365 dní v roku. Je úplne jedno, či veríš alebo spochybňuješ jeho existenciu. Funguje či to pripustíš alebo nie a celý tvoj život je výsledkom jeho existencie. Vedome alebo nevedome ho využívaš každú jednu stotinu sekundy. Presne to, čo vyžaruješ aj priťahuješ.

Pozrime sa na praktickú situáciu. Máš zaplatiť nájom za byt ale nejako nemáš peniaze na zaplatenie. V danej chvíli vieš, že chceš peniaze na zaplatenie nájmu. Takže presne vieš čo chceš. Čo sa ale vo väčšine prípadov stáva je, že ľudia nevedome v svojich myšlienkach hovoria o tom čo nechcú. A tým si vytvárajú v hlave príbeh, ktorý nechcú aby sa odohral, ktorý vidia v tak dokonalých obrazoch a vytvárajú si veľmi nepríjemný pocit vďaka tomu čo im prebieha hlavou.

Fakt v danej chvíli je: Momentálne nemám zhmotnené peniaze na zaplatenie nájmu.

Myšlienky a tvorba obrazov v tvojej hlave zvyčajne je: “Preboha, nemám peniaze. Čo ak mi zavolá ten, čo mi prenajíma byt a vyhodí ma na ulicu, lebo neviem zaplatiť nájom. Nemám na nájom, nemám peniaze. Neviem kde zoženiem peniaze. Preboha, keby som nešla na tie nákupy, tak by som mala peniaze. Keby som nepožičala kamarátovi tie peniaze, tak to viem zaplatiť. Čo keby mu zavolám. Vlastne on aj tak nemá. Nemá mi ako vrátiť. Nie je tu nikto kto by mi požičal peniaze. Neviem čo mám robiť. Neviem ako mám tak rýchlo zarobiť tie peniaze. Nemám peniaze. Nemám ako zaplatiť nájom.”

13181082_10208146979144849_748836065_n

Reakcia zákonu príťažlivosti na tvoje myšlienky a pocity:  Vyžaruješ nedostatok, strach, bezmocnosť, neschopnosť vytvoriť peniaze preto priťahuješ nedostatok financií.

To, čo naozaj človek v danej situácii chce sú peniaze na zaplatenie nájmu. Človek nechce zažívať nedostatok ale dostatok. Nechceš zažívať chudobu ale hojnosť.

Myšlienky a tvorba obrazov v našej hlave tak, aby sme tvorili to, čo naozaj chceme: Viem, že peniaze sú všade okolo mňa. Viem, že som dobrý človek a preto je mojou povinnosťou mať dostatok financií. Žijem v hojnosti, peniaze ku mne vždy prichádzajú v ten správny čas. Mám dostatok financií. Cítim sa bezpečne. Viem, že mám z čoho zaplatiť nájom. Viem a som presvedčený a cítim, že tie peniaze sú tu. Nájom som zaplatil a ešte je tu dostatok financií na čokoľvek chcem. Žijem v hojnosti. Peniaze ku mne prichádzajú ľahko a jednoducho. Viem to, zaslúžim si to. Peniaze sú tu. Vždy mám dostatok peňazí. Nájom je zaplatený už pár mesiacov dopredu vždy bol a bude. Žijem v hojnosti a nechávam prirodzene k sebe prúdiť blaho a hojnosť.

Reakcia zákonu príťažlivosti na tvoje myšlienky a pocity: Vyžaruješ a zažívaš pocit hojnosti, istoty, blaha a preto nepretržite k tebe prichádzajú peniaze alebo situácie a možnosti na ich vytvorenie.

Ak sa ti neustále opakovali v tvojom živote veľmi podobné alebo doslova rovnaké situácie, či už v oblasti financií, zdravia, vzťahov alebo lásky, teraz by si mal vedieť, že to tak jednoducho muselo byť lebo si to neustále tvoril. Vyžaroval si to a preto si to do svojho života aj pritiahol.

Stačí zmeniť to, čo sa odohráva v tvojej hlave a vieš zmeniť to, čo sa odohráva v tvojom živote.

Keď si v nejakej situácii, ktorá sa ti nepáči, potrebuješ urobiť pár krokov k tomu, aby si ju zmenil.

  1. Prijmi stopercentnú zodpovednosť za danú situáciu. Zastav sa a uvedom si, že si ju nejakým spôsobom vytvoril.
  2. Tým, že si v danej situácii, ktorá sa ti nepáči, vieš jasne povedať jej protiklad. Nemám peniaze na zaplatenie nájmu. Chcem peniaze na zaplatenie nájmu.
  3. Keď vieš čo chceš, vieš sa na to v myšlienkach sústrediť a dostať sa pocitovo do bodu, že to už máš.

 “Zmeníš svoje myšlienky, zmeníš svoj svet. –Norman Vincent Peale”

Ak sa vám tento článok páčil/stotožňujete sa s jeho obsahom alebo vás zaujala téma, môžte kontaktovať autora kliknutím na jeho meno pod článkom.

Autor článku: Mima Lamosova

 

Autor

Mladý, aktívny spoluzakladateľ projektov zdolahore.sk, generaciarapu.sk, kryptotrejder.sk. Študent práva a vizionár venujúci sa sebarozvoju a sebazdokonalovaniu. Svoje poznatky rád zdieľam s ostatnými :)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..