OFF
ON
Boxed
KINO NOVINKY tohto týždňa: Čo by vám nemalo ujsť?

KINO NOVINKY tohto týždňa: Čo by vám nemalo ujsť?

Kino je už od svojich začiatkom fenoménom, ktorý je po celom svete všadeprítomný. Ak sa počas najbližších dní rozhodujete navštíviť či nenavštíviť kino, tieto tituly vás rozhodnute o návšteve kina presvedčia. Poďme sa spoločne pozrieť na KINO NOVINKY tohto týždňa. 

Amnestie (2019)

Zamatová revolúcia v roku 1989 priniesla väčšine ľudí slobodu. Boli však aj takí, ktorým priniesla problémy či obrovské príležitosti. Z pohlavárov sa stávajú väzni, z väzňov zase priam cez noc politici a ľudia s nevídaným vplyvom. Film Amnestie sa popri príbehu troch rodín zasiahnutých komunistickou perzekúciou, venuje aj vzbure väzňov v Leopoldove. Táto vzbura si dokonca vyžiadala vojenský zákrok.

Týmto udalostiam predchádzali rozsiahle amnestie vtedajšieho prezidenta Václava Havla, ktoré boli udelené v januári roku 1990. Urobil tak len pár dní po svojom zvolení. Amnestie sa však netýkali rady ťažkých zločincov, čo viedlo k spomínanej vzbure, ktorá bola najväčšia v histórii Československa. Hrajú Aňa Geislerová, Marek Vašut, Natalia Germani, Juraj Bača či Jana Oľhová, Marek Majeský a Ján Jackuliak. O réžiu sa postaral Jonáš Karásek.

Sirota Brooklyn /Motherless Brooklyn/

O réžiu tohto titulu sa postaral skvelý Edward Norton, o scenár zasa Edward Norton, v hlavnej úlohe si zahral Edward Norton. Nie, toto nie je preklep. Projekt Edwarda Nortona, ktorý sa chopil réžie, scenára ale aj hlavnej úlohy, bol natočený na základe novely Jonathana Lethema.

Prečítajte si aj: Scorsese hlási veľkolepý návrat: Irishman je vraj filmovým skvostom

V hlavnej úlohe je detektív menom Lionel Essrog, ktorý trpí Tourretovým syndrómom, čo je chronická porucha prejavujúca sa motorickými tykmi ako cukaním, mávaním horných končatín či poruchami pozornosti a hyperkativitou. Učiteľa a mentora Lionela – Franka Minna (Bruce Willis) zabili a on sa rozhodol vydať po stopách vraha – a to len za pomoci svojej jedinečnej pamäte. Postupne sa mu podarí odkrývať množstvo tajomstiev, ktoré udržujú mesto New York v 50. rokoch v akejsi rovnováhe. Hrajú Edward Norton, Bruce Willis, Bobby Cannavale, Gugu Mbatha-Raw a ďalší.

Terminátor: Temný osud /Terminator: Dark Fate/

Sarah Connor a Terminator T-800 sa vracajú späť do akcie! Môžeme sa tešiť na Lindu Hamilton po boku ikonického Arnolda Schwarzeneggra. O priame pokračovanie prvých dvoch častí, sa postaral James Cameron, ktorého snáď nikomu predstavovať nemusíme, v spolupráci s Timom Millerom, ktorý režíroval skvelého Deadpoola.  Hrajú: Linda Hamilton, Arnold Schwarzenegger, Mackenzie Davis, Edward Furlong, Tom Hopper a ďalší.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..