OFF
ON
Boxed
Kiska premiérom? Slováci hovoria nie

Kiska premiérom? Slováci hovoria nie

Až šesť z desiatich Slovákov vo veku viac ako 18 rokov nechce, aby sa aktuálny prezident Andrej Kiska stal po parlamentných voľbách v roku 2020 novým premiérom SR. Prieskum agentúry Focus si nechala vypracovať televízia Markíza. Tieto výsledky boli prezentované v relácii Michala Kovačiča Na telo.

Kiska chce byť politikom

Potom, čo prezident Andrej Kiska v priebehu tohto roka informoval, že druhýkrát sa o kreslo hlavy štátu uchádzať nebude, v kuloároch sa začali šíriť debaty o jeho ďalšej politickej púti. Netrvalo dlho a Kiska oznámil, že v politike plánuje ostať i naďalej.

Kiskovi nemožno tento zámer zazlievať. Veď patrí medzi najdôveryhodnejších politikov na slovenskej politickej scéne. Politológovia i jeho politickí kolegovia len odhadujú, ako bude prezident ďalej konať. Niekto hovoril o tom, že Kiska založí vlastnú stranu, neskôr tento fakt Kiska poprel. Ďalšou alternatívou bola možnosť spolupráce s iným politickým subjektom.

„Iba hlupák nemení názory, pokiaľ sa menia okolnosti“ vyslovil Kiska pre portál Aktuality.sk. Založenie strany je teda reálne v kurze. To, čo je skutočným zámerom Andreja Kisku v parlamentných voľbách v roku 2020, je ale stále otázne. Hovorí sa o možnej spolupráci s Progresívnym Slovenskom či hnutím Spolu Miroslava Beblavého.

Zdroj: Facebook/Andrej Kiska

Podpora i odmietnutie

Prekvapujúco, aktuálny prezident si nájde svojich podporovateľov vo vládnej koalícii a tiež i v samotnej opozícii. Začneme práve opozíciou. Spomedzi voličov SaS si vie Kisku predstaviť ako premiéra až 54,4 % voličov. U Matovičovcov je to 51,5 % voličov. Prekvapením boli voliči strany Most-Híd, kde bol pomer veľmi vyrovnaný. Podľa prieskumu by si 46,6 % voličov strany Most-Híd vedelo Kisku predstaviť ako premiéra.

Najsilnejšia politická strana na Slovensku Smer – SD si Kisku ako premiéra predstaviť nevie. Až 84,7 % voličov Smeru Kisku za premiéra nechce. ĽS NS Mariána Kotlebu má až 96,5% voličov, ktorí Kisku za premiéra Slovenskej republiky nechcú.

Všeobecne si Kisku ako predsedu vlády nedokáže predstaviť až 61,6 % populácie. Naopak iba 31,1 % populácie by Kisku za premiéra skutočne chcelo.

Autor

d.ruscak@gmail.com'
Chuť neustále na sebe pracovať a posúvať sa vpred. Jeho motto je inými slovami mottom portálu ↓ZdolaHore↑. Písanie o všetkom, čo stojí za zmienku, zaujímavosti, šport, cestovanie, politika alebo kvalitná reklama... Obľubuje šport, cestovanie a takisto rád načrie do histórie. Cudzia mu však nie je ani oblasť technológií a podnikania. Ku všetkému pristupuje zodpovedne a s pokorou. Práve disciplína je preňho slobodou!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..