OFF
ON
Boxed
Kto je v podnikaní úspešnejší? Čestní ľudia alebo klamári a podvodníci?

Kto je v podnikaní úspešnejší? Čestní ľudia alebo klamári a podvodníci?

Dnešný sviatok svätého Cyrila a svätého Metoda sa oslavuje každoročne a to dňa 5.júla. Tento deň sa oslavuje ako pripomenutie symbolického výročia príchodu slovanských vierozvestcov Cyrila a Metoda na Veľkú Moravu v roku 863. Tento článok však nebude o dnešnom sviatku. Bude zamyslením o tom, kto je v podnikaní úspešnejším – čestní ľudia alebo klamári a podvodníci? Ak si nechceš skaziť ideály, tento článok do konca radšej nečítaj. 

Smutná realita

Je veľký rozdiel medzi tým, ako sa ľudia chovajú a ako by sa mali chovať. V žiadnej motivačnej literatúre sme sa nedočítali, že klamári, podvodníci či úplatkári zbohatnú rýchlejšie, ako tí poctiví. Áno, poctivosťou ďalej zájdeš, ale keď sa rozhliadneš okolo seba, zistíš, že to nie je vždy úplná pravda. Tam kde sú peniaze, myslíme veľké peniaze, sa vždy objavia aj klamári a podvodníci. Ale taktiež aj politici, zločinci a v neposlednom rade aj právnici.

Od všetkých týchto ľudí sa vieš niečo naučiť. Čo by si sa mal naučiť v prvom rade je to, ako ochrániť svoj majetok a svoje podnikanie. Predovšetkým politici vedia “podvádzať” tak, aby sa na to neprišlo. Právnici sa zase vedia pohybovať na hrane zákona.

“Ľudia sú často tak chtiví a cieľavedomí, že sa ženú za svojim cieľom a neštítia sa klamať. Títo ľudia vždy nájdu niekoho, kto sa oklamať dá.”

Klamári a podvodníci si vždy nájdu svoju obeť. Využijú ju ako sa len dá a prestanú ďalej komunikovať. Jediné čo zmôžete je sťažovanie sa. No u nich ničím nepohneš. Presvedčia ťa o tom, že za to môže niekto iný, resp. ty sám.

Drvivá väčšina podnikateľov sú správni ľudia. Podnikajú, aby robili to, čo ich baví. Nebaví ich mať šéfa. Sami sú si šéfom. Mnohí podnikatelia podnikajú už roky. Sú obdobia, kedy sa im darí, ale aj naopak. No stačí stretnúť jedného podvodníka, a môžu prísť o všetko. Je potrebné, aby si bol za každých okolností obozretný.

Prípady odchodov zo zamestnania a založenie konkurenčného biznisu

Každý podnikateľ sa s tým už stretol. Vychováte si zamestnanca, dáte mu svoje know how a on jedného dňa založí konkurenčný biznis. Dialo sa to, deje sa to a bude sa to diať. Jediné čo môžeme urobiť je sťaženie takýchto podmienok. Niekedy však zamestnancovi nemôžme nič vyčítať. Firma sa nespráva lojálne k nemu, tak sa zamestnanec nespráva lojálne k firme.

Na druhej strane existuje mnoho ľudí, ktorí sú ochotní vymeniť svoje hodnoty za peniaze, sex, či kvôli pomste. Smutná realita je taká, že dnes ľuďom záleží v prvom rade na sebe. Ľudia budú na pracovných miestach pracovať len dovtedy, pokiaľ to bude výhodné pre nich. Akonáhle sa karta obráti, jednoducho odídu.

Záver

Ľudia s “pokriveným” charakterom to majú v živote, zdá sa, ľahšie. Nadobudnúť majetok a bohatstvo, je pre nich často jednoduchšie, ako pre poctivých. Otázkou je, stať sa klamárom a podvodníkom a zbohatnúť rýchlo, alebo si budovať poctivý biznis a vedieť sa každé ráno pozrieť do zrkadla? Odpoveď necháme na každého z vás 🙂

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..