OFF
ON
Boxed
Lajčák ostáva ministrom

Lajčák ostáva ministrom

V prípade podania demisie nastáva zvrat. Miroslav Lajčák zmenil názor a ostáva ministrom zahraničných vecí a európskych záležitostí. 

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Miroslav Lajčák sa rozhodol zostať vo funkcii. Údajne ho presvedčili garancie poskytnuté predsedom vlády Petrom Pellegrinim a predsedom politickej strany SMER-SD Róbertom Ficom, ohľadom smerovania zahraničnej politiky Slovenska. Informuje o tom samotný Lajčák, ktorý uplynulý týždeň podal u prezidenta A. Kisku svoju demisiu.

 

“V tejto situácii a s cieľom nenaťahovať súčasnú situáciu a nezaťažovať ňou slovenský politický a mediálny priestor chcem oznámiť, že som prijal rozhodnutie pokračovať vo výkone mandátu ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí a v tomto zmysle podniknem v najbližšom čase potrebné kroky,” uviedol rezort zahraničia vyjadrenie Lajčáka v tlačovej správe.

 

Rozhodnutie vníma ako šancu pokračovať v úsilí, aby Slovensko bolo naďalej vnímané ako moderná európska krajina, ako spoľahlivý partner a spojenec, ako krajina, ktorá je súčasťou riešení a nie problémov, v úsilí napĺňať víziu Slovenska, pevne ukotveného v euroatlantickom priestore.

Minister Lajčák podal demisiu

 

Po tom, ako parlament nesúhlasil s migračným paktom OSN a po tom, ako sa vládni predstavitelia postavili proti tomu, aby na konferenciu o migrantoch do Maroka išiel ktokoľvek zo Slovenska, podal minister zahraničných vecí demisiu. Premiér s ňou však nesúhlasil a tvrdil, že potrebuje Lajčákove skúsenosti pri začínajúcom predsedníctve SR v OBSE. Loboval za to aj samotný šéf OBSE Thomas Greminger. Lajčák sa potom v prezidentskom paláci stretol s Andrejom Kiskom, ktorý uviedol, že s prijatím demisie počká a nechá priestor na rokovania.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..