OFF
ON
Boxed
Legendárne GTA: San Andreas dnes oslavuje 15 rokov

Legendárne GTA: San Andreas dnes oslavuje 15 rokov

Uplynulo už pätnásť rokov odvtedy, čo svetlo sveta uzrela akčná hra Grand Theft Auto: San Andreas. Spoločnosť Rockstar Games vyvinula v poradí tretie pokračovanie série GTA len pre Play station 2. Vtedy sa písal rok 2004. Dnes máme rok 2019 a legendárny Carl Johnson je s nami už pätnásť rokov.

Každý, komu sa hra GTA: San Andreas dostala do rúk si ju okamžite zamiloval. Na danú dobu šlo o hru so skutočne kvalitnou (trojrozmernou) 3D grafikou, obrovským otvoreným svetom a k tomu všetkému hra bola dotvorená úžasným príbehom Carla „CJ“ Johnsona s viac ako stovkou misií. V roku 2010 bola dokonca hra označená za 3. najlepšie sa predávajúcu hru všetkých čias.

Hra najväčší úspech dosiahla na platforme počítačov. Na Microsoft Windows a Xbox sa hra dostala síce o rok neskôr v roku 2005, no predaje boli extrémne vysoké. O úspešnosti hry napokon svedčí aj fakt, že ešte v roku 2013, deväť rokov od vydania hry, dostala táto klasika podporu aj pre Android a iOS.

Slávne Los Santos, San Fierro a púštne Las Venturas. Tieto tri lokácie, ktoré boli vytvorené po vzore skutočných amerických miest (Los Angels, San Francisco, Las Vegas), boli centrom diania. Stali sa ihriskom, ktoré si obľúbili generácie. GTA: San Andreas hrávali deti, dospelí, muži i ženy.

Prečítajte si aj: Power Days 2019: Unikátny motivačný seminár prichádza do Bratislavy

Carl Johnson prišiel do Los Santos na pohreb svojej matky z Liberty City (GTA 5) a hoci chcel po pohrebe odísť, rozhodol sa pomôcť svojej rodine a rodinnému gangu. CJ plní rolu spasiteľa, no neskôr zistí, že ani členom rodiny sa nedá veriť. Postavy ako Big Smoke či Ryder sa stali stelesnením zla a tými, ktorí rodinu zradili. CJ tak po boku svojho brata Sweeta bojuje za svoju rodinu a snaží sa nastoliť v rodnej štvrti v Los Santos poriadok.

CJ čelí skorumpovaným policajtom, okolitým konkurenčným gangom a postupne precestuje všetky tri mestá, aby celé sprisahanie ukončil tam, kde začalo. Najhorší trest postihne Big Smoka a takisto skorumpovaného policajného poručíka Tempennyho.

Príbeh GTA: San Andreas je nadčasovým a ak by ste sa aj dnes rozhodli sa vrátiť späť do „detských“ čias, nikto by sa nemohol čudovať. Hoci je GTA hra od 18+, všetci vieme, kde sme sa „naučili“ šoférovať, započuli drsný americký rap, získali prehľad vo svete nelegálneho predaja zbraní a možno navštívili aj svoj prvý strip klub.

Prečítajte si aj: Joker je mrazivým a podmanivým originom s bravúrnym Joaquinom Phoenixom

V očiach iných sa GTA stala kontroverznou hrou, ktorá podporovala násilie a poškodzovala chovanie mládeže, no paradoxom bolo, sa stala častým vianočným darčekom a motiváciou pre lepšie známky v škole. Všetko je len o vnímaní a správnom uhle pohľadu.

|zdroj: giphy.com|

Minimálne HW požiadavky: PC – Procesor pentium 3, 1 GHz, RAM – 256 Mb, HDD – 3,6 Gb, Grafická karta: DirectX 9.0, 64 Mb, kompatibilná

Titulná foto: tecnoblog.net

Autor

d.ruscak@gmail.com'
Chuť neustále sa posúvať vpred a pracovať na sebe. Študovaný žurnalista, fanúšik činiek, milovník hôr, kvalitného jedla a zmysluplných konverzácií aj s dávkou humoru. Spracúva články na rôzne témy od marketingu, PR, zaujímavostí, motivácie, inšpirácie, ale aj z oblastí financií či realizuje zaujímavé rozhovory. Ku všetkému pristupuje zodpovedne a s pokorou. Práve disciplína je preňho slobodou!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..