OFF
ON
Boxed
Mladý človek v Košiciach. Ako a kde tu stráviť príjemny deň?

Mladý človek v Košiciach. Ako a kde tu stráviť príjemny deň?

Síce sa nám leto skončilo a tieto dni sú už len poslednými príjemnymi dozvukmi tohto krásneho ročného obdobia, no mladí ľudia určite nesmú stratiť chuť do cestovania a navštevovania nových miest. My sme sa v tomto článku rozhodli priblížiť najmä mladým ľudom (mimo Košíc) miesta, ktoré sa v metropole východu oplatí navštíviť.

Len dopredu poviem, že sme sa snažili kombinovať pamiatky so zaujímavými miestami, ktoré určite môže byť pre študenta zaujímavé a kde koniec koncov chodíme aj my sami. V Košiciach je vždy čo robiť, takže ak máte nejaké svoje tipy tak budeme radi, ak sa o ne s nami podelíte v komentároch.

1280px-Dóm_svätej_Alžbety_a_Kaplnka_sv._Michala,_Košice,_Slovensko

Aupark

Zoberieme to teda postupne. Vystúpili ste na železničnej stanici a máte chuť na malé občerstvenie a nákupy? Pár minút od stanice je nákupné centrum Aupark, ktoré ponúka širokú škálu obchodov a kaviarní a ktoré určite vyhovie vašim požiadavkám. Z Auparku teda môžme hneď pokračovať ďalej do centra, ktoré je z tohto nákupného centra len na skok.

Dóm sv. Alžbety

Samozrejme, v centre mesta nesmieme obísť dominantu tohto mesta – Dóm svätej Alžbety. Jedná sa o najväčší kostol na Slovensku a zároveň najvýchodnejšiu gotickú katedrálu v Európe. Ak vám to čas dovolí, určite odporúčame zastaviť sa pri tejto pamiatke aj večer, stojí to za to.

Marrakesh

Hneď pri dóme svätej Alžbety sa nachádza príjemny podnik, ktorý nesie názov Marrakesh. Ako vám už názov môže napomínať, jedná sa o Shisha Bar. Ak sa neponáhľate, ste milovníkom kvalitných vodných fajok a osviežujúcich (v zimnom období aj chutných teplých) nápojov, rozhodne by ste tento podnik nemali minúť.

Primi

Určite ste už aj vyhladli, takže poďme nájsť dobré a kvalitné na obed. Asi najlepšou alternatívou, ktorá sa nachádza v blízkosti Marrakeshu, ale v podstate aj v celom centre je Primi. Overená a kvalitná reštaurácia ponúka široký sortiment jedál a nápojov, z ktorých si určite niečo vyberiete.

Napoli

Ak by ste ale náhodou nechceli navštíviť Primi, my osobne odporúčame ďalšiu reštauráciu v centre mesta – Napoli. Talianska reštaurácia ponúka výborné cestoviny, pizzu, ale aj steaky. Miernou nevýhodou je, že si v čase najväčšej špičky na obed trocha počkáte.

Ku nočnému životu v Košiciach patrí okrem klubov a zábavy napríklad aj poker. V ďalšej časti vám predstavíme nočný život Košíc a predstavíme aj kasína a herne, ktoré sa oplatí navštíviť. Čakanie si môžte skrátiť návštevou napríklad EU Casina. Síce je reálny zažitok stále väčším lákadlom, no internetové kasína naberajú na čoraz väčšej popularite, navyše keď si môžte časť hier vyskúšať aj zadarmo.

Big Pizza

Ak sa náhodou ponáhľate, alebo nemáte veľa peňazí (študentský život no), tak by ste nemali obísť “legendu” Košíc. Big Pizza – rýchla, chutná a lacná alternatíva obeda.

Slávia

Po dobrom obede je určite čas na dobré posedenie a kávičku s dezertom. Hneď vedľa Big Pizze sa nachádza príjemná kaviareň Slávia, do ktorej chodíme často aj my sami.

Zoologická záhrada

Jediné miesto, ktoré vám dnes odporúčime a nachádza sa mimo centra, je zoologická záhrada. Ak už ste v Košiciach, nemali by ste obísť najväčšiu zoologickú záhradu na Slovensku. Pre návštevníkov je dostupných takmer 75 hektárov plochy, v ktorých zahrnutý aj Dinopark, ktorý funguje od roku 2013. Všetky podstatné informácie sa dozviete na stránke Zoo.

Spievajúca fontána

Za ďalšou atrakciou sa opäť vrátime do centra. Priamo v ňom sa nachádza tzv. Spievajúca fontána, pri ktorej je najmä v letných dňoch mimoriadne príjemné posedenie. Krásna je aj vo večerných hodinách, viď foto.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jazz

Je už večer a my sa chceme ísť niekde zabaviť. Odporúčame Jazz, v ktorom nájdete pravidelne zaujímave eventy ako Právnikovica, Medikovica či klasické študentské zábavy na úrovni. Všetky podstatné info nájdete na ich webe.

Tak asi takto by vyzeral deň v Košiciach, ktorý by ste strávili v našej prítomnosti. Kde by ste sa vybrali vy?

Autor

Mladý, aktívny spoluzakladateľ projektov zdolahore.sk, generaciarapu.sk, kryptotrejder.sk. Študent práva a vizionár venujúci sa sebarozvoju a sebazdokonalovaniu. Svoje poznatky rád zdieľam s ostatnými :)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..