OFF
ON
Boxed
Motivátori VS Realita

Motivátori VS Realita

Ako sa človek vlastne stane motivátorom? Sú dva hlavné dôvody. Prvý je, že to človek vie a chce to robiť preto aby ostatných naozaj niekam posunul. Druhý je, že je zúfalý sám zo seba a potrebuje peniaze. Mnoho ľudí v dnešnej dobe pociťuje potrebu byť motivovaní a byť presvedčení, že to čo plánujú robiť sa im podarí, lebo na to majú. Pociťujú potreby a motivátori to vedia, vedia to a využijú to. Zbohatnú na ľuďoch, ktorým absolútne nepomôžu, ba priam ich situáciu ešte zhoršia.

Niektorí novodobí motivátori ľudí motivujú len na chvíľu, na tak dlhú chvíľu aby od nich stihli vylákať peniaze a potom im to už je jedno. Vystavali si svoj image na sociálnych sieťach ako sú Instagram a Facebook tým, že uverejňujú nespočetné množstvo fotiek s citátmi. Keby tie citáty boli aspoň ich, ale nie sú. Ľudia po videní fotiek pociťujú istú dávku motivovanosti a práve vtedy si ochotne kúpia celý predražený kurz. A jediné čo im ten kurz dá, je možnosť vypočuť si príbehy, pochádzajúce z amerických kurzov a tlieskanie, bubnovanie a objímanie sa. Za toto sa platí, za robenie zo seba idiota.

Odkedy som spustil svoj kurz, ľudia mi píšu čo si myslím o niektorých novodobých motivátoroch. Ja vám poviem, čo si o nich myslím. Sú to obyčajní zúfalí ľudia, ktorý sa všemožne snažia zakryť svoju zlú finančnú situáciu, a to hlavne ukradnutými citátmi a bohatými rozprávkami. Možno vás to upokojilo, že majú rovnakú situáciu ako vy, a preto vás pochopia a pomôžu vám. Jasné, ale ak by boli schopní pomôcť vám, prečo nepomôžu sebe? Ak im veríte, že o dva roky budete úspešní a bohatí len vďaka absolvovaniu predraženého kurzu, mali by ste navštíviť psychológa, lebo ste evidentne veľmi náchylní veriť klamstvám a dáte sa ľahko obalamutiť.

money

Prvá vec, ktorú vám na kurze povedia je, že zvládnete úplne všetko, že na to máte. Zvládnete to ak budete chcieť. Že neexistuje nič, čo by ste nezvládli. Ešte len sa začal kurz a už vám klamú. Každý jeden človek má svoje limity a stropy svojich schopností. Nie každý zvládne maľovať obraz, spievať, tancovať. Ale to je v poriadku, každý vynikáme v niečom inom. No motivátori vás budú presviedčať, že máte na všetko. Nie, každý človek má svoje limity a čím skôr si to priznáte, tým lepšie pre vás. Človek, ktorý pozná svoje limity vie, čo dokáže a čo nie, vie aké oblasti svojej osobnosti má rozvíjať a ktoré kontrolovať. Toto je pravda, ktorú si treba uvedomiť. Neverte motivátorom, ktorí hovoria, že máte na všetko, lebo príde deň kedy zistíte, že to tak nie je, a potom sa môže stať, že zájdete na koľajnice a počkáte na najbližší vlak. Presne to sa stalo človeku, ktorého som poznal, bol oklamaný rozprávkami od motivátora, uveril mu a to bola chyba.

Keď by ste sa aj rozhodli veriť motivátorom (prosím, nerobte to, pre vlastné dobro), mali by ste vedieť, čo sú to za ľudia. Na nikoho nechcem kydať ani nikoho urážať. Poviem vám dva príbehy dvoch motivátorov, ktorý sú akou si motivátorskou elitou Čiech a Slovenska. Vo svojich videách rozprávajú, ako im posledná kampaň zarobila 200 tisíc eur za týždeň, alebo ako predali 40 tisíc svojich e-bookov.

Jeden z nich o sebe hovorí, že sa dostal z nuly na vrchol. On nazýva vrcholom to, že býva v garsónke na úver spolu s celou svojou rodinou, a že videá natáča na chodbe, pričom svoju dcéru zatvára na toaletu aby na videách nebolo počuť jej krik.

Druhý, ktorý si kúpil svoje auto v bazáre za 10.000 eur s 300.000 najazdenými kilometrami na operatívny leasing a vo videu tvrdí, že jeho nablýskaný tátoš stál 2 mega. Vytvára ilúziu, aby ho ovečky počúvali, klame. Toto nie sú skutoční motivátori, toto sú klamári, ktorí vás oberú o peniaze.

Ak nie ste ešte stále presvedčení, tak sa skúste pozrieť na ich profily, či už na FB alebo na Instagram. Jediné, čo tam majú, sú obrázky plné citátov o živote a o motivácii. Nemajú tam nič reálne zo svojho života, nemajú tam ani len jednu fotku seba ako niečo robia, ako si užívajú. Nemajú tam vôbec nič. Ja, na rozdiel od nich, ľuďom ukážem aj to, kde som bol, ktoré krajiny som navštívil, v akých hoteloch som spal, a čo som jedol. Ja im ukážem seba, ukážem im, že som človek, ktorý vlastnou drinou získal to, k čomu žiaden z tých motivátorov ani neprivoňal.

Som Peter Dubaj a chcem aby ste aj vy mali taký luxusný život ako ja. Chcem, aby ste sa nedali nachytať motivátormi, ktorí od vás vytiahnu peniaze a vy zostanete ešte viac zúfalí. Ja chcem aby ste žili život hodný žitia. Preto som sa rozhodol rozbehnúť projekt EBAYEXPERT, ktorý nájdete na stránke  www.Ebayexpert.sk ,  prostredníctvom ktorého vás chcem naučiť, ako sa stať kvalitným eBay predajcom s veľkými ziskami. Pokiaľ máte nejaké otázky ohľadom podnikania na eBay, tak ma pokojne kontaktujte, či už prostredníctvom FB https://www.facebook.com/ebayexpert.sk/?fref=ts  alebo na Instagrame https://www.instagram.com/kingdubaj/ .

tomuver

Autor

Mladý, aktívny spoluzakladateľ projektov zdolahore.sk, generaciarapu.sk, kryptotrejder.sk. Študent práva a vizionár venujúci sa sebarozvoju a sebazdokonalovaniu. Svoje poznatky rád zdieľam s ostatnými :)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..