OFF
ON
Boxed
Najbohatší Afričan vybral z banky svoje milióny, aby uveril, že skutočne jestvujú

Najbohatší Afričan vybral z banky svoje milióny, aby uveril, že skutočne jestvujú

Prinášame Vám trošku bizarný príbeh najbohatšieho Afričana menom Aliko Dangote. Tento chlapík vybral z banky desať miliónov dolárov, aby si uvedomil, že sú skutočné. Nie, toto nie je vtip. Po čase však svoje milióny vrátil späť do banky. 

“Už verím, že mám peniaze.”

Miliardár Aliko Dangote, ktorého považujú za najbohatšieho muža Afriky, sa počas uplynulého víkendu v rámci diskusného fóra v Pobreží Slonoviny priznal, že si raz z banky vybral desať miliónov dolárov v hotovosti. Mnohí sa pýtajú prečo tak urobil. Jeho odpoveď prekvapila nejedného poslucháča. Vraj preto, aby si uvedomil, že sa jedná o naozajstné peniaze – a teda nie len čísla napísané niekde na papieri.

Agentúra AFP citovala magnáta, ktorého predmet podnikania siaha od cementárni až po mlyny na múku: “Keď ste mladý, váš prvý milión je dôležitý, ale potom už na tých číslach toľko nezáleží.”

 

Dangote s dcérou

Najbohatší muž Afriky, ktorý pochádza z Nigérie, pokračoval na Fóre Mo Ibrahima v Abidjane:

“Raz som vybral desať miliónov, dal ich do kufra auta, a potom si ich naskladali do izby. Díval som sa na ne a pomyslel som si: ‘Teraz už verím, že mám peniaze.’ A ďalší deň som ich zase odviezol do banky.”

Podľa jeho slov by sa mladí africkí podnikatelia nemali nechať uniesť prvým reálnym úspechom. Následne všetkých varoval slovami: “My v Afrike máme často tendenciu míňať v očakávaní budúcich ziskov. Ale pri podnikaní sú vzostupy i pády.”

Po chuti mu nie sú – podľa jeho slov – predovšetkým colné a administratívne záležitosti a vidí v nich obrovský problém. Práve tejto skutočnosti prisudzuje malý pokrok čo sa rozvoja celého kontinentu týka. Často dochádza k paradoxným situáciám, kedy dovozné požiadavky napríklad Beninu firmy dovážajú drahšie cement z Číny než zo 40 kilometrov vzdialených tovární v Nigérii.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..