OFF
ON
Boxed
Joaquin Phoenix exceluje ako Joker v debutovom traileri

Joaquin Phoenix exceluje ako Joker v debutovom traileri

Snímka o azda najikonickejšom komiksovom záporákovi a arcirivalovi temného rytiera dorazí do kín už na jeseň. Po zhliadnutí prvého traileru je však zrejmé, že nepôjde o tradičnú komiksovku. Joker režiséra Todda Phillipsa bude predovšetkým ľudskou drámou.

Američan Todd Phillips sa preslávil najmä ako tvorca bláznivej trilógie Hangover (Vo štvorici po opici). Verejnosť teda bola nemálo prekvapená, keď sa práve on chopil oprát filmu o chladnokrvnom psychopatovi z dielne DC. Prvá upútavka však zatiaľ naznačuje, že Phillips bol tou správnou voľbou.

Phillips nám predstavuje zlomeného muža, neschopného nájsť svoje miesto v spoločnosti. Arthur Fleck je neúspešný komik, odmietnutý svetom. Napriek tomu, že prvá upútavka neodhaľuje veľkú časť deja, možno tušiť, že práve Arthurovo zlyhanie ako zabávača ho následne privedie na dráhu šialeného zločinca a vraha, terorizujúceho ulice Gotham City. Oproti predošlým Jokerovým vystúpeniam na striebornom plátne bude táto snímka nefalšovanou štúdiou jednej zvrátenej osobnosti. A zatiaľ filmu nie je naozaj čo vytknúť!

Joaquin Phoenix si rolu evidentne užíva. Pôsobí desivo a jeho prítomnosť na plátne je vskutku nepríjemná. Jeho make-up nápadne pripomína ten, ktorý používal John Wayne Gacy, známy americký sériový vrah. Okrem Pheonixa sa v traileri mihne aj legendárny Robert De Niro, stvárňujúci Murraya Franklina, moderátora večernej talk show.

Režíruje už spomínaný Todd Phillips, ktorý sa spoločne so Scottom Silverom (8. míľa) postaral aj o scenár. Okrem Phoenixa a De Nira sa vo filme objaví Zazie Beetz (Deadpool 2), Frances Conroy (American Horror Story) či Brett Cullen v roli Thomasa Waynea. Film sa odohráva v 80. rokoch a nijakým spôsobom nesúvisí s vytvoreným DC univerzom.

Premiéra je naplánovaná na 3. októbra.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..