OFF
ON
Boxed
Najobdivovanejšia žena Spojených štátov: Michelle Obamová

Najobdivovanejšia žena Spojených štátov: Michelle Obamová

Po sedemnástich rokoch kraľovania rebríčku Najobdivovanejšej ženy Spojených štátoch vystriedala na tróne tohto rebríčku Hillary Clintonovú manželka bývalého amerického prezidenta Baracka Obamu Michelle Obamová. Hillary Clintonová však získala prvú priečku v tomto prestížnom rebríčku celkovo 22-krát. 

Po sedemnástich rokoch tu máme zmenu! Najobdivovanejšou ženou Spojených štátov sa stala manželka bývalého amerického prezidenta B. Obamu Michelle Obamová. O výsledku informovala tlačová agentúra AFP. O výročný prieskum verejnej mienky sa postarala agentúra Gallup International Association.

Z celkového počtu 1025 amerických respondentov označilo Michelle Obamovú za najobdivovanejšiu ženu až 15%. V poradí 46.prvá dáma Spojených štátov amerických je momentálne na turné so svojou knihou s názvom “Becoming”. Michelle sa stala najobdivovanejšou ženou Spojených štátov vo veku 54 rokov. 

Druhé miesto obsadila celosvetovo známa televízna moderátorka, herečka, vydavateľka časopisu a filantropka Oprah Winfreyová. V prieskume získala 5%.

Na tretej priečke sa umiestnili hneď dve dámy Spojených štátov – súčasná prvá dáma Melania Trumpová a senátorka, exministerka zahraničných vecí a bývalá prvá dáma Hillary Clintonová. Hillary kraľovala rebríčku 17 rokov v rade. Celkovo sa stala najobdivovanejšou Američankou v tejto ankete už 22-krát.

Tento rebríček si už tradične posvietil aj na najobdivovanejšieho muža Spojených štátov. Tu k zmene v uplynulom ročníku nedošlo. Už 11.-krát sa ním stal bývalý prezident Spojených štátov Barack Obama. Druhú priečku obsadil súčasný prezident USA. Na treťom mieste máme – rovnako ako v ankete najobdivovanejšej ženy – dvoch umiestnených. Jedným z nich je bývalý americký prezident George W. Bush, a druhým pápež František.

 

Podľa agentúry Galloup, ktorá každoročne, už od roku 1947 (okrem roku 1976) daný prieskum verejnej mienky uskutočňuje, uviedla, že úroveň štatistickej odchýlky predstavuje plus-mínus 4 percentuálne body. Daný prieskum sa uskutočnil 3. až 12. decembra roku 2018.

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..