OFF
ON
Boxed
Najočakávanejší film leta: Once Upon a Time in Hollywood

Najočakávanejší film leta: Once Upon a Time in Hollywood

V auguste nás čaká peckový počin legendárneho Quentina Tarantina s názvom Once Upon a Time in Hollywood, alebo ak chcete Vtedy v Hollywoode. Tento titul nie je len naojčakávanejším titulom tohto leta, ale priam celého roka. Trailer nás o tom len naďalej presvedčuje. 

Toto leto bude filmami nabité. K letnej zábave, párty pod holým nebom či opekačke s priateľmi, toto leto nezabúdajte pripojiť aj návštevu kina. Titul, ktorý si už “odbil” svetovú premiéru na filmovom festivale v Cannes s názvom One Upon a Time in Hollywood pod taktovkou Quentina Tarantina, si v našich kinách budeme môcť vychutnať už (až?) začiatkom augusta.

Kritici po premiére v Cannes

Keďže svetovú premiéru Vtedy v Hollywoode (Once Upon a Time in Hollywood) v Cannes si už tradične zhliadli aj kritici, máme ich prvé názory. Vyslúžil si titul kritiku či, naopak, predovšetkým slova chvály?

Podľa prvých reakcií je Vtedy v Hollywoode (Once Upon a Time in Hollywood) najlepším filmom Tarantina od kultového Pulp Fiction.

Prvé reakcie

Naše očakávania stúpajú. Quentin je zrejme poriadne vo forme. Na stránke Rotten Tomatoes má snímka po započítaní 22 recenzií momentálne 91% s ratingom 8.1/10. Na Metacritic zase svieti skvelých 86%.

„Je to ľúbostný list pozlátku mesta konca 60. rokov? Je to príbeh o smoliarskom hercovi a jeho kaskadérovi?

Rozprávka, ktorá svojským spôsobom zobrazuje vražedné besnenie Mansonovej ‘rodiny’? Odpoveď znie: áno, je to všetko vyššie napísané,“ vyjadril sa Jordan Farley.

Jason Gorber na Twitteri napísal, že nová tarantinovka pokojne môže získať Zlatú palmu, prípadne cenu divákov. „Napínavé, provokatívne, čierno-humorné, neuveriteľne znepokojivé majstrovské dielo,“ dodáva s nadšením.

„Tarantino nežartoval, keď tvrdil, že tento film je najpodobnejší Pulp Fiction,“ napísal Jordan Ruimy a doplnil, že režisér sa pohral a vytvoril skvelú mozaiku postáv a príbehov,  ktoré vyvrcholia v prekvapivom, šialenom a dojemnom závere. Iní kritici zase film prirovnávajú ku kombinácii Jackie Brown a Inglorious Basterds.

Kyle Buchanan sa tiež vyjadril viac-menej pozitívne, hoci dodal, že film ešte bude musieť stráviť. Podľa jeho slov bol “famózny, vtipný a presný” predovšetkým výkon Leonarda DiCapria.

Chrus Knight je zase tohto názoru: „Myslím, že Vtedy v Hollywoode bude kritikov rozdeľovať,“ podľa slov Knighta, je on sám z filmu rozdelený. „Ale prevažuje vo mne časť, ktorá si snímku užila,“ dodal s tým, že by veľmi rád poznal názor Romana Polanského (Sharon Tate, ktorú hrá krásna Margot Robbie, bola v čase vraždy jeho manželkou).

Podľa názoru Jordana Ruimya sa môžeme tešiť aj na Margot Robbie: „Prečo sa nikto nezmieňuje o Margot Robbie? Tá je predsa srdom a dušou tohto filmu. Jej Sharon Tate je najľudskejšia a najvýraznejšia postava snímky. Takmer každá scéna, v ktorej je, je neskutočne silná.“ 

Hviezdne obsadenie

Pozitívne slová padali aj na ďalších účinkujúcich, medzi ktorými nechýbali Brad Pitt, Dakota Fanning, Timothy Olyphant, Bruce Dern, Mike Moh, Luke Perry, Lena Dunham či Damien Lewis.

 

John Bleasdale vo svojej recenzii snímke udelil 100% a vyhlásil, že ide o „odvážny, nádherný a brutálny film a najlepší Tarantinov film od Kill Bill a možno aj od Pulp Fiction.“

 

Vyzerá to tak, že sa kino oplatí navštíviť. Podľa slov osobností, ktoré snímku videli ide o nadupaný, štýlový, vtipný ale aj odvážny film.  Sám Tarantino odporúča divákom, ktorí film ešte nevideli, aby sa vyhýbali akýmkoľvek spoilerom. Na Slovensku je premiéra naplánovaná na štvrtok 8. augusta 2019. 

TRAILER

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..