OFF
ON
Boxed
Nemecký cirkus udivuje celý svet: Holografická show namiesto živých zvierat

Nemecký cirkus udivuje celý svet: Holografická show namiesto živých zvierat

Zvieratá a cirkus. Toto spojenie k sebe patrilo od nepamäti. Nie je však žiadnym tajomstvom, že zvieratá v cirkuse trpia a často sú týranými. Nemecký cirkus, Circus Roncalli, sa rozhodol posunúť vpred a povedal, „stačilo“. Namiesto živých zvierat prináša holografickú show, ktorá doslova berie dych.

Majitelia cirkusov, samozrejme, pravdu o tom, že zvieratá v cirkusovom biznise trpia, len málokedy pripustia. Niekedy je dôvodom, že je to ich živobytie a o zvieratá sa snažia príkladne starať. No potom je tu druhý prípad, kedy sú zvieratá trýznené za účelom nechutného biznisu.

Pre zvieratá je cirkus začiatkom konca. Život cirkusového zvieraťa si vie len málokto predstaviť. Väčšinu života trávia v stiesnených priestoroch. Tento spôsob života spôsobuje, že sa nedožívajú vysokého veku. Cestujú v biednych podmienkach tisícky kilometrov ročne. Svoje zvieracie pudy musia potláčať a sú im odoberané požitky, ktoré zvieracia ríša zvieraťu ponúka. Držia sa izolovane a starostlivosť nech je akokoľvek dobrá, mentálna i fyzická ujma sú markantné.

Dosť bolo rečí

Povedali si zrejme v cirkuse Roncalli, ktorý bol založený ešte v roku 1976. Od roku 1990 cirkus zaradil v rámci svojich vystúpení i živé zvieratá. Samozrejme, radosť v očiach detí i dospelých vynášala a zároveň bolo takéto predstavenie vnímané ako umenie. Dnes je už všetko inak a cirkusanti z Nemecka si to uvedomujú.

Prečítajte si aj: Postavil hotel, aby v ňom vraždil: H. Holmes ako prvý sériový vrah USA

Od roku 2018 už predvádzajú iba holografické show, ktoré vytvárajú magickú atmosféru a ľudia sa na ne pozerajú s údivom. Roncalli kráčajú s dobou a prinášajú niečo, čo si doba vyžaduje. Zároveň tým chránia živé zvieratá od nekonečného utrpenia.

Emócia, ktorá vás dostane

Počas show uvidíte obrovského slona, ktorý zmizne behom pár sekúnd, uvidíte prebehnúť stádo koňov a očarí vás aj obrovský lev, tiger či opice. To všetko vďaka 360 stupňovému hologramu, o ktorého funkcie sa stará spoločnosť Optoma, ktorá s cirkusom spolupracuje.

Ide o 3-D projekciu, ktorá za pomoci premietania svetla vytvára dokonalý efekt a neuveriteľne očarujúcu atmosféru. O projekciu sa stará až 11 hologramov a v sprievode s hudbou dokáže táto technológia vyvolať emóciu, ktorá vo vás ostane navždy.

Veľký palec hore pre ľudí, ktorí sa rozhodli takýmto spôsobom skoncovať s utrpením zvierat v cirkusovom priemysle. Vedomosť prichádza so skúsenosťou, rovnako ako inovácia môže prísť s pochopením.

 

Autor

d.ruscak@gmail.com'
Chuť neustále sa posúvať vpred a pracovať na sebe. Študovaný žurnalista, fanúšik činiek, milovník hôr, kvalitného jedla a zmysluplných konverzácií aj s dávkou humoru. Spracúva články na rôzne témy od marketingu, PR, zaujímavostí, motivácie, inšpirácie, ale aj z oblastí financií či realizuje zaujímavé rozhovory. Ku všetkému pristupuje zodpovedne a s pokorou. Práve disciplína je preňho slobodou!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..