OFF
ON
Boxed
Nová Škoda Scala a prvých 4000 objednávok

Nová Škoda Scala a prvých 4000 objednávok

Česká automobilka z Mladej Boleslav žne momentálne úspech predovšetkým s modelom, ktorý dostal názov SCALA. Automobilka eviduje už viac ako 4200 záväzných objednávok. Nový hatchback sa začal predávať 15.apríla a prvé automobily už postupne prichádzajú k predajcom. 

V prípade, ak máte o model Scala taktiež záujem, nemusíte sa obávať dostupnosti. Automobilka plní skladové zásoby. Ku prvým zákazníkom sa nový model Škodovky dostane už počas mesiaca máj. Oficiálne sa novinka predstaví na bratislavskom autosalóne 30.apríla spoločne s malým SUV značky Škoda, ktorý dostal názov Kamiq. S predajom modelu Kamiq by sa malo začať na konci leta 2019.

Cena

Mnohých, ktorí sa pozerajú po autách z tohto segmentu, určite zaujíma cenovka. Škoda Scala a jej základná cena začína na úrovni 13.490€. V základe vo výbave tzv. Active, sa však začne predávať až na jeseň. Dovtedy je možné zakúpiť spomínaný model za 14.990€.

Motorizácia

Scala, ktorá prichádza ako nástupca modelu Rapid Spaceback, je postavená na platforme MQB Ao koncernu Volkswagen – ako prvá Škoda. Túto platformu využíva napríklad aj model značky VW – Polo.

Novinka zo škodováckej dielne bude môcť byť vybavená benzínovým trojválcom 1.0 TSI s výkonom 95 alebo 115 koní, so štvorvalcom 1.5 TSI so 150 koňmi či dieslovým motorom 1,6 TDI so 115 koňmi. Taktiež očakávame litrový motor na stlačený zemný plyn – CNG.

V modeli Scala nájdeme buď manuálnu päť respektíve šesť stupňovú prevodovku. V rámci doplatkovej výbavy bude v ponuke aj sedemstupňová prevodovka s označením DSG.

Prvotný dopyt

Prvotný dopyt eviduje automobilka Škoda pri modeli Scala čo sa motoru týka predovšetkým 1.0 TSI so silnejším 115 koňovým trojvalcom, ktorý má v rámci prvých objednávok podiel až 55%. Nasleduje štvorvalec 1.5 TSI s automatickou prevodovkou s podielom – podľa informácii automobilky Škoda – 33%. Zvyšok dopytu tvorí dieslový motor 1.6 TDI (16%).

Prvotný dopyt a vysoký počet objednávok automobilku určite teší. O to viac, že zákazníci doposiaľ nemali možnosť sa s vozidlom fyzicky zoznámiť inde ako na výstavnej premiére na autosalóne vo švajčiarskej Ženeve.

Očakáva sa, že záujem o model Scala ešte porastie, akonáhle dorazia prvé kúsky k predajcom. Eventuálni kupujúci si tak budú mocť vyskúšať jazdu “na vlastnej koži”. A vraj sa majú na čo tešiť. Oproti Rapidu je Scala lepšia vo všetkých smeroch.

 

 

 

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..