OFF
ON
Boxed
Za jedlo sa platí: Najdrahšie jedlá na svete

Za jedlo sa platí: Najdrahšie jedlá na svete

Ďakujem, tresku a dva rožky poprosím. Možno aj tak by dopadlo vaše rozhodovanie, keby ste na jedálnom lístku uzreli výber týchto jedál. V cene niektorých pokrmov si totiž bez problémov kúpite nové auto aj s plnou výbavou a k tomu si môžete dovoliť ešte aj chatu v horách.

Pôžitok z lahodného jedla je pre mnohých niečím, čo doslova vyvolá tzv. gastronomický orgazmus. Gurmáni si dokážu vychutnávať každé jedno sústo. Hoci drvivá väčšina z nás do seba natlačí čokoľvek, hlavne nech to je lacné a zaženie hlad, niekto si ale rád za kvalitu priplatí. Ale, že až takto? Nuž, ako sa hovorí, každé jedlo končí v tom istom hajz**.

Najdrahšie jedlá na svete - jedlo

La Madeline au Truffle

Začneme netradične dezertom. Ide o francúzsku delikatesu, nečakane, čo je v podstate hríb v čokoláde. Konkrétne ide o hľuzovku obalenú v tmavej 70-percentnej čokoláde Valrhona, smotane, cukri, hľuzovkovom oleji a vanilke. Prakticky tak chuť hľuzovky, najdrahšej suroviny, ani necítite, pretože ju preráža silná chuť čokolády a vanilky. Každopádne, za takýto gastronomický úlet, jeden kúsok, zaplatíte od 250 do 300 eur.

Najdrahšie jedlá na svete - Truffle

Margo´s Golden Pizza

Takúto pizzu začali podávať na Malte v pizzerii Margo a to je aj jediné miesto, kde ju nájdete. Pizza má priemer 35 centimetrov, čo sa nejaví ako niečo, za čo by ste si mali priplatiť. Kedysi bola Margova pizza najdrahšia na svete, odvtedy ju už prekonali rôzne iné (napr. Royale pizza), no  Margo´s Golden Pizza však i tak patrí medzi to najcennejšie a najtradičnejšie, čo na mape gastronómie nájdete. Použité sú hľuzovky (Alba Madonna), mozzarela (Bufalo) z okolia Neapola a hlavne cenu navýšia jemné pláty 24-karátového zlata. Cena sa môže vyšplhať až na sumu 1800 eur.

Najdrahšie jedlá na svete - Golden pizza

Wagyu steak

Pre zmenu niečo pre milovníkov kvalitného mäska. Bežná cena za kvalitný hovädzí steak v reštaurácii sa pohybuje od 30 do 50 €. To ste si možno doteraz mysleli. Áno, steak zoženiete aj za 150 či 200 eur, ale Wagyu steak? Ide o hovädzie mäso z Japonska. Mäso pochádza z japonského tura domáceho. Tur nepije pivo ani saké, ako niektorí „odborníci“ uvádzajú. Je kŕmený kvalitnou kukuricou a sójou.  Plemeno vyniká jedinečnou mramorovanou štruktúrou svaloviny a tuku. Mäso je šťavnaté a krehké. Ak ho však chcete mať na tanieri, priplatíte si. Jedna porcia vás vyjde na zhruba 2 000 eur.

Najdrahšie jedlá na svete - Wagyu Steak

Melón Densuke a kráľovský melón Yubari

Čierny melón Densuke je šťavnatým, voňavým a sladkým druhom… zeleniny. Ak máte chuť na takýto melón, melóny si nachystajte aj do peňaženky. Hoci by sa mohlo zdať, že zjavom nejde o nijak výnimočné plody, Japonsko si ich veľmi váži a je ich pomerne nedostatok. Jeden melón váži v priemere 11 kg a za sezónu sa ich vyzbiera iba niekoľko stovák kusov. Čo cenu tohto melóna tak horibilne navyšuje, ťažko povedať, no ak by ste chceli okúsiť jeho chuť, pripravte sa, že podľa množstva, ktoré sa urodilo, zaplatíte od 5 000 eur vyššie.

Najdrahšie jedlá na svete - Melón Densuke a Yubari

Melón Densuke.

Drahšie sú už len kráľovské melóny Yubari. Sú to špeciálne šľachtené melóny v meste Yubari. Dozrievajú aj viac ako 100 dní. Na začiatku sezóny stojí jeden melón aj viac ako 19 000 eur.

Najdrahšie jedlá na svete - Yubari melón

Melón Yubari.

Beluga kaviár – „Almas“

Považovaný aj za najdrahšie jedlo na svete celkovo. Beluganský kaviár pochádza z ryby Beluga, čo je jeseterovitá ryba, ktorá žije prevažne v Kaspickom mori. Jedlo si ako klenot privlastnil Irán. Kaviár z tejto ryby sa používa v pokrme nazývanom Almas. Hoci jesť rybie ikry môže prísť niekomu nechutné, kaviár je odjakživa prejavom luxusu. O Beluganskom kaviári to platí niekoľkonásobne. Za kilo kaviáru zaplatíte od 25 000 eur.

Najdrahšie jedlá na svete - kaviár Beluga Almas

 

Foto: internet

Autor

d.ruscak@gmail.com'
Chuť neustále na sebe pracovať a posúvať sa vpred. Jeho motto je inými slovami mottom portálu ↓ZdolaHore↑. Písanie o všetkom, čo stojí za zmienku, zaujímavosti, šport, cestovanie, politika alebo kvalitná reklama... Obľubuje šport, cestovanie a takisto rád načrie do histórie. Cudzia mu však nie je ani oblasť technológií a podnikania. Ku všetkému pristupuje zodpovedne a s pokorou. Práve disciplína je preňho slobodou!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..