OFF
ON
Boxed
Novoročné predsavzatia: Nástroj, ako sa demotivovať?!

Novoročné predsavzatia: Nástroj, ako sa demotivovať?!

Asi by ste si mysleli, že predsavzatie je práve niečo, čo vás má do nového roka nakopnúť a motivovať daný cieľ dosiahnuť. Úprimne? Ak svoje predsavzatia splnia traja ľudia z desiatich, je to optimistický odhad. Nekráčajte teda s davom a urobte to inak. Pýtate sa ako?

Typické predsavzatia na 1. januára znejú skutočne krásne. V tomto roku schudnem, prestanem fajčiť, budem cvičiť, začnem čítať knihy a budem viac cestovať. Toto nadšenie trvá všeobecne v priemere tak 31 dní. To je približne jeden mesiac. Prečo? Pretože si neuvedomujete, že týmito požiadavkami na svoju osobu vytvárate tlak. Prvá vec je tá, že ak si dáte predsavzatí veľa, neviete ktoré splniť ako prvé. Druhou vecou je fakt, že niektoré predsavzatia vyžadujú čas a ani neviete ako a po pol roku nie je splnené ani jedno. A vlastne už ani neviete, aké tie predsavzatia boli.

Maličkosti robia deň

Rím nepostavili za jeden deň, človek sa snažil dostať na Mesiac (údajne) celé stovky rokov. Jednoducho, všetko chce svoj čas. Dávať si predsavzatia na 365 dní je nezmysel. Lepšie ak si dáte reálne a čiastkové predsavzatia (ciele), ktoré dokážete plniť. Ak si poviete, že tento mesiac chcete prečítať knihu, dokážete to. Ak si poviete, že tento mesiac chcem ísť desaťkrát cvičiť, dokážete to. Je omnoho lepší pocit, ak svoj úspech poskladáte z malých výhier ako z veľkého sklamania.

Sny a túžby sú vaše ciele

To, po čom túžite, sú v zásade vaše ciele. Ak máte svoje túžby v hlave, je čas ich premeniť na skutočnosť. Opäť to nepôjde lusknutím prsta, no predstavy o naplnených snoch, ktoré sa môžu stať realitou, nás ženú vpred. Veď práve sny sú plánmi múdrych ľudí.

Zbavte sa negativizmu

Nepodarilo sa? Nevadí. Nezdar je takisto výsledok. Hoci nie úspešný, niečo to pre vás znamená, niekam vás posúva a dáva vám spätnú väzbu. Napokon ste to vy sami, kto vás súdi a hodnotí. Názory okolia nech si strčia veď viete kam. Všetko začína aj končí v hlave. Ak sa niečo nepodarí, automaticky to neznamená koniec, opäť vás to môže iba priblížiť k pravde.

Neklamte hneď na začiatku roka samých seba. Zabudnite na materiálne predsavzatia, plňte si najskôr tie, ktoré vás posúvajú v živote či kariére. Zvoľte si motto, ktoré vás bude vystihovať, každý deň vstávajte s pocitom, že ten deň má význam, nech je akokoľvek náročný. Popritom však nezabúdajte povedať aj nie a nájsť čas na relax.

 

Autor

d.ruscak@gmail.com'
Chuť neustále na sebe pracovať a posúvať sa vpred. Jeho motto je inými slovami mottom portálu ↓ZdolaHore↑. Písanie o všetkom, čo stojí za zmienku, zaujímavosti, šport, cestovanie, politika alebo kvalitná reklama... Obľubuje šport, cestovanie a takisto rád načrie do histórie. Cudzia mu však nie je ani oblasť technológií a podnikania. Ku všetkému pristupuje zodpovedne a s pokorou. Práve disciplína je preňho slobodou!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..