OFF
ON
Boxed
Nový iPhone SE 2 by mal byť prekvapivo lacná záležitosť

Nový iPhone SE 2 by mal byť prekvapivo lacná záležitosť

Pokiaľ ste si prečítali, že prichádza nový iPhone a bude…prekvapivo lacný, čítate správne. Skutočne, nový iPhone SE 2, ktorý chce Apple na trh uviesť začiatkom budúceho roka, bude na pomery amerického giganta veľmi lacný. Bojíte sa, že pôjde iba o akúsi maketu drahších modelov? Nie je to tak. A aká bude jeho skutočná cena?

Predajné čísla smartfónov od Apple za posledné roky klesajú. Na vine sú najväčší konkurenti zo Samsungu, ale aj ďalšie značky, ktoré konkurujú podobne výkonnými smartfónmi, ale za nižšie ceny. Huawei či Xiaomi na trhu poriadne zamiešali karty. Nový iPhone SE 2 je teda logickým krokom značky, aby sa Apple dostal do rúk aj ľudom, ktorí majú hlbšie do vrecka.

Pôvodný model iPhone SE sa dostal na trhu v roku 2016. Vtedy si ľudovejšou cenou získal množstvo fanúšikov a ľudom sa páčili aj jeho parametre a funkčnosť. Následne ho však mnoho ľudí vymenilo za staršie modely iPhonov. Čínsky analytik Ming-Chi Kuo (TF Securities), ktorý je zdrojom uniknutých informácií prezradil, že model SE 2 nebude žiadnou náplasťou.

Prečítajte si aj: Revolučné pneumatiky Michelin Uptis + VIDEO

Parametre sú pod rúškom tajomstva, rovnako ako cena, no podľa čínskeho analytika, ktorý sa vyjadril pre theverge.com, by mal iPhone SE 2 bežať na procesore Apple – A13 Bionic. Ten je aj aktuálne v najnovšom iPhone 11. Pamäť RAM by mohla mať zhruba 3 GB a na výber by mali byť verzie s vnútornou pamäťou 64 GB alebo 128 GB.

Podľa informácií by mal iPhone SE 2 stáť približne toľko, ako jeho predchodca. Ten sa predával v roku 2016 za zhruba 400 dolárov. Na európskom trhu ste si teda SE-čko mohli kúpiť za približne 460 eur (16 Gb) alebo 590 eur (64 Gb). Ak chce ale Apple svoju pozíciu na európskom trhu posilniť, určite si nemôže dovoliť, aby iPhone SE2 prekročil bájne hranice 600 či 700 eur. Skromne teda môžeme povedať, že iPhone SE2 by sa mohol cenovo pohybovať na úrovni zhruba 400 – 500 eur.

foto: pixabay.com

 

Autor

d.ruscak@gmail.com'
Chuť neustále na sebe pracovať a posúvať sa vpred. Jeho motto je inými slovami mottom portálu ↓ZdolaHore↑. Písanie o všetkom, čo stojí za zmienku, zaujímavosti, šport, cestovanie, politika alebo kvalitná reklama... Obľubuje šport, cestovanie a takisto rád načrie do histórie. Cudzia mu však nie je ani oblasť technológií a podnikania. Ku všetkému pristupuje zodpovedne a s pokorou. Práve disciplína je preňho slobodou!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..