OFF
ON
Boxed
Havária luxusného Ferrari na R1

Havária luxusného Ferrari na R1

Včerajšok bol smutným dňom pre majiteľa ferrari, ktorý na rýchlostnej ceste R1 medzi Žiarom nad Hronom a Žarnovicou vo štvrtok poobede havaroval svoje luxusné auto. Celkové škody sú podľa prvotných odhadov polície vo výške nie menšej ako 151.000 eur. Ferrari skončilo na totálku. Za volantom sedel 31 – ročný vodič. 

Podľa informácií Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici uverejnených na svojej facebookovej stránke, 31 – ročný vodič z Lučenca neprispôsobil rýchlosť jazdy svojim schopnostiam a narazil s vozidlom do zvodidiel a roztrieskal luxusné ferrari.

Polícia uvádza, že vodič Marián z Lučenca, na svojom aute neprispôsobil rýchlosť jazdy svojim schopnostiam, čo sa skončilo zdemolovaním luxusného tátoša talianskej značky Ferrari. Celkové škody, resp. prvotné odhady škôd, boli vyčíslené na približne 151-tisíc eur.

Polícia v statuse ďalej uvádza, že vodiči, ktorí vo štvrtok v čase nehody úsekom prechádzali, zareagovali rýchlo a nedošlo k žiadnym zraneniam či ďalším nehodám.

Vodič na mieste zaplatil blokovú pokutu

Čo sa týka postihnutia jazdy vodiča, ktorého polícia zaradila do kategórie “vodičov, ktorí si asi myslia, že sú nesmrteľní”,  nehoda bola na mieste vyriešená blokovou pokutou, ktorú vodič zaplatil. Nehoda by bola aj naďalej v štádiu objasňovania, ak by ku dopravnej nehode došlo z dôvodu technickej poruchy vozidla, uvádzajú banskobystrickí policajti. Možnú technickú poruchu môže indikovať aj zadné koleso na pravej strane vozidla, ktoré je zjavne mechanicky poškodené. Či sa tak stalo nárazom alebo ešte pred nehodou a či to malo vplyv na dopravnú nehodu, necháme na expertov.

Polícia v statuse pripomína aj smutný jarný deň, kedy v tomto úseku došlo k tragickej dopravnej nehode, pri ktorej vyhasol život mladej ženy. Napriek všetkým upozorneniam – sa podľa slov polície – vodiči aj naďalej na cestách správajú nedisciplinovane a preceňujú svoje schopnosti. Týmto konaním ohrozujú nie len seba, ale aj ostatných účastníkov cestnej premávky.

Facebook Polície SR – Banskobystrický kraj

“Vodič je povinný rýchlosť jazdy prispôsobiť najmä svojim schopnostiam, vlastnostiam vozidla a nákladu, poveternostným podmienkam, stavu a povahe vozovky a iným okolnostiam, ktoré možno predvída.

 Na ceste je skutočne mnoho vodičov, ktorí sú arogantní a ktorí sa kvôli pár minútam “ušetrených” rýchlou a bezohľadnou jazdou, bezhlavo rútia do predchádzania iných vozidiel, spoliehajúc sa na výkon svojho auta. Platí staré známe – Na ceste treba dávať pozor nie len na seba, ale aj na iných. Jazdite opatrne. 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..