OFF
ON
Boxed
Nurmagomedov zbil Conora, no ukázal aj svoju odvrátenú tvár

Nurmagomedov zbil Conora, no ukázal aj svoju odvrátenú tvár

Hlavný zápas UFC 229 v americkom Las Vegas medzi držiteľom titulu Chabibom Nurmagomedovom a Conorom McGregorom sľuboval veľkú show. Neporazený Dagestanec v profesionálnej kariére ešte neokúsil trpkosť prehry a osobu McGregora netreba nikomu špeciálne predstavovať. Kontroverzný Ír  a miláčik davov avizoval, že Dagestanca doslova popraví. Tieto slová, ale rozhodne nepotvrdil.

Cieľ naplnil do bodky

Svoj plán naplnil do bodky. Nehovoríme však o charizmatickom Írovi, ale o nie príliš obľúbenom Dagestancovi. Chabib na tlačových konferenciách presne povedal, čo na Conora bude platiť. A ako povedal, tak sa aj stalo. Dagestanec v priebehu zápasu dominoval na zemi a kondične bol minimálne o level či dva vyššie. Conorova rýchlosť a presnosť, ako by sa vyparila.

Neporazený Nurmagomedo ťahal Íra k zemi, kde mu uberal kyslík a neraz zasadil i poriadne kladivá. Na Dagestanca, ako by aj povestná ľavačka McGregora bola prikrátka. Hoci jeho postoj nepôsobil isto, Conorove údery neboli tak razantné, aby Chabiba ohrozili. V druhom kole dokonca Chabib posadil McGregora na zadok, keď ho trafil na bradu tvrdou pravačkou. Ír začal postupne tuhnúť, strácal rýchlosť i silu.

Štvrté kolo bola pre Íra konečná. Pasovanie na zemi vôbec nezvládal a i keď sa snažil postaviť, súper mu nedaroval ani milimeter oktagonu. Zrazu sa Chabib ocitol za McGregorom a zápas ukončil technikou škrtenia – rear naked choke. Írovi nezostalo nič iné, ako zápas odklepať.

Rešpekt bokom

To čo nasledovalo po ukončení zápasu však nemá v športe čo hľadať. Ani v prípade, že ide o bojový šport, akým je MMA. Chabib krátko po ukončení zápasu vyliezol z klietky a zaútočil na Dilona Danisa, ktorý je tréningovým partnerom McGregora. Ochrankári mali čo robiť, aby nahnevaného Dagestacna zastavili, hoci Rogan (moderátor) potvrdil, že Dilon Chabiba urážal.

Pokoj nebol ani v klietke, kde prišili členovia Chabibovho tímu a dvaja z nich zaútočili na ešte otraseného McGregora, ktorému uštedrili zopár tvrdých úderov. Keď sa situácia upokojila, celá hala v Las Vegas vypískala šampióna z Dagestanu a šéf UFC Dana White aktérov súboja poslal do šatne bez vyhlásenia víťaza.

Reakcia Chabiba Nurmagomedova:

„Hovoril o mne, o mojej viere, o mojom otcovi i krajine. (Mcgregor) rozbil autobus, kde takmer zabil ľudí. Prečo sa nehovorí o tomto? Prečo stále hovoríte o mne, že som preskočil klietku. Môj otec ma vždy učil, aby som bol voči ostatným pokorný. Všetci moji priatelia a ľudia z Kalifornie, kde trénujem sedem rokov vedia, aký som, následne pokračoval so slovami Chcem ale povedať jedno. Média trochu MMA zmenili. Toto totiž nie je šport ‚trash talku’, toto je šport plný rešpektu.“ Následne sa ospravedlnil celému Las Vegas za to, že neudržal nervy na uzde.

„Robím to už 18 rokov a počas najväčšej noci v histórii nemôžem byť viac sklamaný. Ani neviem, čo mám povedať, som znechutený,“  povedal šéf UFC Dana White. Takisto poznamenal, že Chabib môže byť suspendovaný, a teda môže prísť o opasok šampióna.

Conor McGregor ešte svoje stanovisko neposkytol, no na instagrame pridal fotografiu, pod ktorú napísal „I´ll be back.“ Conor sa teda rozhodne hodlá vrátiť.

Foto: Reuters / Video: YouTube

Autor

d.ruscak@gmail.com'
Chuť neustále sa posúvať vpred a pracovať na sebe. Študovaný žurnalista, fanúšik činiek, milovník hôr, kvalitného jedla a zmysluplných konverzácií aj s dávkou humoru. Spracúva články na rôzne témy od marketingu, PR, zaujímavostí, motivácie, inšpirácie, ale aj z oblastí financií či realizuje zaujímavé rozhovory. Ku všetkému pristupuje zodpovedne a s pokorou. Práve disciplína je preňho slobodou!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..