OFF
ON
Boxed
Po stopách študentov

Po stopách študentov

Malta. Niekto o nej možno ešte nepočul, iný vie svoje a ďalší by sa rád dozvedel viac. Čo tak zakúsiť jazykový pobyt na Malte?

Malta je srdcom týchto pobytov. Dokáže človeka uchvátiť svojou históriu, potešiť slnečným počasím a presvedčiť, že čas strávený na Malte naozaj stojí za to. Keďže každoročne na Maltu vycestuje 2 milióny študentov, stáva sa z nej centrum jazykových, študijných či výmenných pobytov. Úžasná atmosféra, nekončiaca zábava a tisíce ľudí z rôznych krajín každého chytia za srdce v prvých minútach príchodu. Preto rozhodnutie ísť študovať angličtinu práve sem je na pravom mieste. Jazykové štúdium na tomto drobnom ale atraktívnom ostrove poskytuje balíček, v ktorom sa nachádza desať čajových lyžičiek zábavy v podobe nikdy-nespiaceho študentského mesta St. Julians , tri šálky kvalitných škôl a vzdelania  ponúkajúce certifikát dosiahnutej úrovne angličtiny, osem mís skvelých priateľov a zážitky, ktoré sa nedajú nijako odmerať ani zažiť. 

Kvalitné jazykové vzdelanie je na nezaplatenie, preto sa môžete spoľahnúť na FromGlobe. Vysoko hodnotené školy, hodiny konverzácie alebo konverzační partneri vás počas pobytu naučia, ako využívať angličtinu v praxi. Škola, ktorú by ste navštevovali je zariadená tak, aby sa žiak naučil čo najviac rôznymi formami. Veľkou pomocou v nasávaní informácií je stopercentne 42 moderných tried, v ktorých nesmú chýbať interaktívne tabule, klimatizácia, Wi- Fi a mnoho iných výnimočných zariadení. Keďže v školách učia anglicky hovoriaci lektori, máme istotu, že angličtina je autentická a metodika výučby je kvalitná. Ubytovanie je v blízkosti školy, takže sa určite nestratíte.  

Na jazykové pobyty sa ale nechodí iba „bifľovať sa“. Okrem štúdia sa žiak spoznáva s kultúrou a históriou krajiny, ktorá je naozaj bohatá. Malta je skvelá v tom, že nech ste kdekoľvek, všade sa viete dobre zabaviť, najesť a nikdy sa nenudíte. Od Vallety po St. Julians. Pre tých, ktorí majú radi hudbu je určite lákavou ponukou diskotéka  alebo pub. Slovenskí mladí si najviac užívajú to, čo tu nenájdu. Plávanie a potápanie sa v mori a vodné športy nie sú len tak nahraditeľné. Slnko a pláže nikdy nevyjdú z módy. Preto si na Malte každý študent príde na svoje. 

Kurzy pre dospelých, ktorý FromGlobe nazval 30+ nie je ani trošku pozadu od juniorov. Na Malte sa nič nestáva rutinou a preto sa pestrý program každý týždeň mení. Okrem výborného  vzdelania s individuálnym prístupom pri konverzáciách, lekciách a v neposlednom rade aj workshopoch, ktoré sú veľmi obľúbené, je pre dospelých študentov pripravný program, ako napríklad „Movie night“- Filmový večer, kde spoločne s priateľmi môžete pozerať zaujímavé filmy a následne o nich diskutovať, čím aj zlepšíte úroveň jazyka. „International night“- Medzinárodná noc je úžasná možnosť spoznať ľudí z iných krajín, pochopiť ich kultúru, zhovárať sa s nimi a načerpať nové sily. Nesmieme zabudnúť ani na „Game night“- Noc hier, kde  sa určite nasmejete a poriadne zabavíte s priateľmi a ostatnými študentami. Slnko,  pláž, voda a relax sú v dennodennej ponuke tiež. Myslím, že takýto program by zaujal asi každého cieľavedomého a aktívneho človeka a dobrodruha. Pre dospelého študenta je určite dôležitá aj určitá dávka pohodlia, preto je v škole kaviareň aj knižnica, kde môžete trošku „vypnúť“ a naladiť sa na hladinu alfa sa dá aj na strešnej terase pri studenom nápoji. Na inovatívne štúdium nikdy nie je neskoro. 

Malta je výnimočná v tom, ako dokáže každého dostať do kolien v prvých minútach. K nijakej inej krajine sa nedá porovnať a táto originalita dokáže zanechať v návštevníkovi hlboké pocity. História, ktorá berie dych, krása krajiny ako žiadna iná, predpoklady na úspešné absolvovanie certifikátu z angličtiny a v neposlednom rade možnosti, ako si skrášliť chvíle a vyťažiť z nich maximum. Nie len to estetické, ale aj vzdelanostné. Štúdium cudzieho jazyka na Malte je exkluzívna ponuka spájajúca všetko príjemné aj užitočné. Preto dajme možnosť Malte, aby vám ukázala, aký skvelý dokáže byť svet a život v ňom. 

Autorka článku: Jasmína Jakalová

Autor

Mladý, aktívny spoluzakladateľ projektov zdolahore.sk, generaciarapu.sk, kryptotrejder.sk. Študent práva a vizionár venujúci sa sebarozvoju a sebazdokonalovaniu. Svoje poznatky rád zdieľam s ostatnými :)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..