OFF
ON
Boxed
Pôvodný tvorca WordPress systému: Matt Mullenweg

Pôvodný tvorca WordPress systému: Matt Mullenweg

V redakcii Zdolahore si život bez inšpiratívnych ľudí ani len nevieme predstaviť. Tých – podľa nás – najlepších sa snažíme priblížiť aj vám – našim čitateľom. Matt Mullenweg je bez pochyby jedným z nich.

Kto je Matt Mullenweg?

Matt Mullenweg je človek, ktorý sa dostal do zoznamu „25 najvplyvnejších ľudí internetu“ magazínu Business Week. Tu však jeho „preslávenosť“ nekončí. Známy je predovšetkým vďaka tomu, že bol v čele tímu pôvodných tvorcov systému WordPress, ktorý je v súčasnosti základom obrovského počtu webstránok. Tento systém ste mohli vidieť v akcii na stránkach ako Wall Street Journal, Forbes, TED, NFL či Reuters.

Matt je tiež výkonným riaditeľom firmy Automaticc s odhadovanou hodnotou asi 1 miliarda amerických dolárov, ktorá disponuje asi 500 zamestnancami po celom svete. Dosť už bolo faktov, pozrime sa na pár zaujímavostí o tomto inšpiratívnom človeku menom Matt Mullenweg.

 

Opiť Matta tequilou či prinútiť ho nadávať je vraj veľmi ťažké.

 

Pár zaujímavostí

Matt obľubuje knihu od Petera Druckera The Effective Executive (Efektívny vedúci) a knihu How Proust Can Change Your Life (Ako vám Proust môže zmeniť život), ktorú napísal Alain de Botton.

Matt väčšinu kódu na WordPress napísal za rok takzvaného „polyfázového“ spánku – 4 hodiny bdenia nasledované 20 až 30 minútami spánku. S opakovaním donekonečna. Takéto spanie sa zo srandy nazýva „protokolom nadčloveka“. Prečo s tým Matt sekol? – Našiel si priateľku.

 

Focus na budúcnosť

Na rozdiel od väčšiny podnikateľov Matt s tímom už od úplných začiatkov WordPressu uvažoval, čo sa stane v budúcnosti, keď dnes urobia to a to. Aký to bude mať následok? Prirovnáva to k metafore psa, ktorý naháňa auto. Čo sa stane, ak ho dobehne? -Netuší. Inými slovami, v podnikateľskej sfére často vidí tento jav. Ľudia neplánujú, čo urobia, keď dosiahnu úspech.

Za inšpiratívny považuje Matt článok od Tima Urbana s názvom „The tail end“ – teda cieľová rovinka. Je uverejnený na blogu Wait But Why. V článku je v krátkosti zdôraznené, že život je v skutočnosti krátky. „Zistil som, že keď človek končí strednú školu, má už za sebou 93 percent z celkového času stráveného s rodičmi. Ja si teraz vychutnávam posledných 5%. Už sme v cieľovej rovinke.“

 

Zopár Mattových technologických vychytávok

P2 – ako náhrada emailu

Slack – ako náhrada nástrojov na komunikáciu v reálnom čase

Momentum – rozšírenie prehliadača Chrome, ktoré pomáha sústrediť sa

Wunderlist – aplikácia na tvorenie zoznamu úloh a organizácie práce

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..