OFF
ON
Boxed
Si aj ty SUPERHRDINA?

Si aj ty SUPERHRDINA?

„Tá chvíľa, keď pocítite, že možno kráčate po ulici úplne nahý a odkrývate príliš veľkú časť svojho srdca, mysle a vnútorného sveta, jednoducho seba. To je presne tá chvíľa, keď sa konečne začínate uberať správnou cestou.“ … Neil Gaiman.

Tento článok bude o nebezpečnej povere o „úspešných ľuďoch“ – o Superhrdinoch. Citát, ktorý stojí v úvode pokladáme za viac než inšpiratívny. Tieto slová Neila Gaimana odzneli na otváracom príhovore na univerzite University of the Arts.

Všetci máme radi, ak sme v očiach iných ľudí úspešný. Pohladká to naše ego. Cítime sa lepšie. Dokonca aj média sú plné úspešných ľudí, ktorých vykresľujú ako SUPERHRDINOV. Hrdinské príbehy, ktoré sa reálne v našich životoch dejú, sú inšpirujúce. Ale pozor! Môžu mať aj opačný efekt. Môžu spôsobiť to, že ľudia ich síce obdivujú, avšak na druhej strane ich to vedie k pesimizmu. Prichádzajú myšlienky typu: „Áno, on to dokázal, lebo je výnimočný.“ Ale čo my? Obyčajní ľudia.

Cieľom tohto článku nie je vás ešte viac zneistiť. Pozrieme sa spoločne na to, že aj tí, ktorých považujeme za „Superhrdinov“, sú len obyčajní ľudia, ktorí majú taktiež lepšie a horšie dni.

Na začiatok: Väčšina superhrdinov vôbec nie je taká super, ako sa nazdávame. Sú to len ľudia, ktorým sa daria veľké veci aj napriek tomu, že na nich pôsobia rôzne rušivé vplyvy, ktoré pôsobia na hocikoho iného, či každého z nás.

Tim Ferriss, jeden z najinovatívnejších podnikateľov podľa magazínu Fast Company,vidí svoje nedostatky predovšetkým v efektívnosti. Na kompenzáciu absencie rýchleho robenia vecí má pripravených 8 krokov. Ako s tým bojuje a čo odporúča?

  1. Vstaňte aspoň hodinu predtým, ako sadnete k počítaču. Emaily zabíjajú myseľ.
  2. Uvarte si čaj, ktorý vás zaručene upokojí. Vezmite ceruzku a papier.
  3. Zapíšte si 3 až 5 vecí, ktoré vám spôsobujú najväčšiu úzkosť. Veci, ktoré prepisujete ako úlohu z jedného dňa na druhý, ktoré neustále prenášate a oddiaľujete.
  4. Pri každej položke sa opýtajte: Ak by som dnes úspešne uzavrel len túto jednu vec, bol by som so svojim dňom spokojný? Po splnení ktorej úlohy by boli ostatné jednoduchšie alebo nepodstatné?
  5. Následne sa pozrite na položky, pri ktorých ste odpovedali áno na aspoň jednu z týchto otázok.
  6. Vyčleňte si 2 až 3 hodiny a v ten deň sa sústreďte len na jednu z nich. Je dôležité, aby ste aktivite venovali čas vcelku, bez rušivých vplyvov, ktoré je potrebné eliminovať. Zvyšok urgentných, ale menej dôležitých vecí si nechajte na zajtra.
  7. EŠTE RAZ: je potrebné aby ste si vyčlenili 2 až 3 hodiny a v ten deň sa sústreďte len na jednu z nich.
  8. Ak vás predsalen niečo vyruší, nerobte paniku. Jednoducho sa vráťte k svojej jednej činnosti respektíve povinnosti.

Tim Ferriss hovorí o tomto spôsobe ako o jedinom, ktorý mu pomáha dosahovať veľké výsledky aj napriek nutkaniu odkladať povinnosti.

Nie je ťažké pripadať okoliu ako „úspešný“ superhrdina. Je potrebné dodržiavať len jedno jediné pravidlo: Najdôležitejšie je, čo robíte, nie ako robíte všetko ostatné. Nedôležité veci sa nezmenia na dôležité len preto, že ich robíte poriadne.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..