OFF
ON
Boxed
Predpovede na rok 2020 – Progres, strach alebo splnené očakávania

Predpovede na rok 2020 – Progres, strach alebo splnené očakávania

Rok 2019 bude čoskoro minulosťou a všetci sa tak nejako zamýšľame, aký prívlastok tomuto roku bude patriť. Inak sa naň budú pozerať obchodníci, podnikatelia, ekonómovia, politici, analytici, ale koniec koncov, každý z nás sa na rok 2019 uprie pohľad vlastnými očami. A rovnako tak bude mať každý očakávania aj od začiatku novej dekády, od roku 2020.

Budúcnosť sa nedá predpovedať, hoci v minulosti už bolo niekoľko mysliteľov a mysliteliek, ktorí dokázali predvídať s celkom obdivuhodnou presnosťou. Najslávnejším v histórii, nazvime ho veštcom, bol nepochybne Michel de Notre-Dame, známy ako Nostradamus (1503 – 1566). Bolo tu aj niekoľko žien, ktoré si hovoria Sibyly, údajne teda veštkyne. Je pravdou, že vo veršoch Nostradama a jeho proroctvách sa nejaká zhoda s budúcnosťou našla, no vo veľa prípadoch išlo o upravené podoby jeho rýmovaných predpovedí. Podobne tomu bolo i v prípade spomínaných veštkýň. Či šlo v ich predpovediach o náhodu alebo nie, ťažko povedať. Aké sú predpovede na rok 2020?

Japonsko postaví základňu na Mesiaci

Pravdupovediac, nie je to tak dávno, čo pristál prvý človek na Mesiaci (1969) a dnes o polstoročie neskôr je tu ambícia, postaviť na mesiaci lunárnu základňu. Odborníci z časopisu Popular Science si myslia, že neexistuje prekážka, ktorá by Japoncom v tomto pláne zabránila. Japonsko má technologické možnosti a neexistuje na svete národ, ktorý by mal viac technologickej zdatnosti. Základňu chcú postaviť za pomoci robotov, ktorí v nej budú v počiatkoch aj pracovať.

(zdroj:popsci.com)

Biopalivá budú konkurovať fosílnym zdrojom

To, že žijeme v dobe ekologickej krízy je nepopierateľné. A ak sa snaží si niekto tento fakt vyvrátiť, klame samého seba. Biopalivá alebo obnoviteľné zdroje energie sú pre ľudstvo veľmi dôležitým faktorom pre svetlejšiu budúcnosť. Naša energetika sa nemôže večne spoliehať na fosílne palivá ako uhlie, ropa či zemný plyn. V roku 2020 je predpoklad, že nárast konkurencieschopnosti biopalív bude enormný, čo je len a len dobrá správa pre našu planétu. Dokonca aj americká armáda sa zaviazala, že do roku 2020 bude využívať 50 percent biopalív.

(zdroj:popsci.com)

Procesor výkonný ako ľudský mozog

A teraz sa možno predpovede na rok 2020 zdajú ako výmysel, no v skutočnosti sme od okamihu, kedy dokáže malý čip nahradiť ľudskú myseľ, nie veľmi ďaleko. Veď úvah o umelej inteligencii sú tisíce. Šéf spoločnosti Cisco si myslí, že v prípade procesoru ide o schopnosť vykonávania množstva úkonov, a teda ide iba o početnosť funkcií, ktoré procesor zvládne vykonať. A za pravdu mu dávajú aj švajčiarski vedci – Blue Brain Project. Tí tvrdia, že ak budeme mať počítač s vysokou frekvenčnou schopnosťou, dokážeme vybudovať mozog od základu podľa požiadaviek.

(zdroj:popsci.com)

Pád obrovskej ríše

Podľa úvah sa myslí pád Veľkej Británie, čo má spôsobiť práve Brexit, ktorý je na rok 2020 naplánovaný. V tomto prípade má pád spôsobiť ekonomický kolaps. Od Anglicka sa má ekonomicky odstrihnúť aj Škótsko, Wales, či Severné Írsko.

(zdroj:nostradamus2020.com)

Vláda Kima skončí

Podľa Nostradama, Kim Jong-Un bude zosadený z trónu jeho vlastným ľudom, ktorý sa vzbúri a v krajine sa rozpúta rebélia. Do tohto konfliktu sa následne zapojí Rusko, ktorého rola bude veľmi kľúčová. Avšak, Nostradamova predpoveď nehovorí o presnom roku či dátume. Nespomína meno Kima, hovorí iba východnom vodcovi, ktorý zažije obrovský pád.

(zdroj:nostradamus2020.com)

Anglicko bude mať nového kráľa

Nostradamove predpovede skryté v stovkách veršov hovoria o konci panovania Alžbety II. Pritom však Nostradamus nehovorí o smrti kráľovnej a nehovorí ani o tom, prečo by mal tento zvrat nastať. Vzhľadom na vek panovníčky však možno dedukovať, že rok 2020 by mohol byť podľa francúzskeho mysliteľa jej posledným na tróne.

(zdroj:nostradamus2020.com)

Tretia svetová?

Vzťahy medzi USA a Čínou sú vyhrotené, no mnohí si zrejme nevieme predstaviť to, do akej miery. Podľa Saxo Bank má Čína a všeobecne ázijské krajiny zaviesť v roku 2020 do obehu rezervnú menu Asian Drawning Right (ADR), ktorá zbaví Čínu od nadvlády amerického dolára. Týmto spôsobom budú s Čínou nútené obchodovať aj ďalšie krajiny a americký dolár tak výrazne oslabí. A presne toto by mohol byť hlavný dôvod, ktorý by znamenal, že USA na čele s finančným „predátorom“ Trumpom, by rozpútalo svetovú vojnu.

(zdroj: saxo.com)

Titulná foto: freepik.com

Autor

d.ruscak@gmail.com'
Chuť neustále sa posúvať vpred a pracovať na sebe. Študovaný žurnalista, fanúšik činiek, milovník hôr, kvalitného jedla a zmysluplných konverzácií aj s dávkou humoru. Spracúva články na rôzne témy od marketingu, PR, zaujímavostí, motivácie, inšpirácie, ale aj z oblastí financií či realizuje zaujímavé rozhovory. Ku všetkému pristupuje zodpovedne a s pokorou. Práve disciplína je preňho slobodou!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..