OFF
ON
Boxed
Jim Annis – 80-ročný veterán je skutočný Santa.

Jim Annis – 80-ročný veterán je skutočný Santa.

Ježiško či Santa? Na tom, kto nosí darčeky vôbec nezáleží. Koniec koncov – nie je to podstata Vianoc. Darčeky pod stromčekom však dokážu potešiť a predovšetkým rozžiariť detské tváre. Jim Annis je človekom, ktorý robí deti počas Vianoc šťastnými už viac ako 50 rokov. Dnes už 80-ročný americký veterán vyrába z dreva hračky pre chudobné deti.

Každý pozná tie známe výroky o tom, čo je pravým zmyslom vianočných sviatkov. Vianoce majú byť sviatkami pokoja, lásky a spoločne strávených chvíľ s tými najbližšími. Avšak, dnes už to všetko vyznieva trocha ako klišé. Samozrejme, nie každý má to šťastie sedieť v Štedrý večer za jedným stolom s najbližšími a ak aj má, málokedy sa pozastaví nad tým, aký vzácny tento moment je. Preto by bolo na čase začať si vážiť okamihy, ktoré ani zďaleka nemusia byť tak samozrejmé. A akú rolu zohráva v prípade Vianoc Američan Jim Annis?

Vraj kúzelné bytosti neexistujú? Jim Annis bude, pravdepodobne výnimka, ktorá žije v meste Stanford štátu Severná Karolína. Hoci je americký vojnový veterán už nejaký ten rok na dôchodku, 50 rokov vyrába hračky, ktoré darúva deťom. Jim Annis je tak akoby synonymom Santu. Vo svojej dielni vlastnoručne vyrába rôzne hračky. Za rok vyrobí približne 300 hračiek a všetko robí nezištne bez nároku na honorár.

Prečítajte si aj: Vianoce a Dubaj alebo škriatkovia na Islande

Sám tvrdí, že miluje otázku, keď sa ho ľudia pýtajú, koľko si pýta za jednu hračku a môže s úsmevom povedať, že odmenou preňho je detský úsmev. Verí, že hračky bude môcť vyrábať ešte minimálne ďalších 50 rokov.

Teší ho, že v čase Vianoc keď Armáda spásy (nezisková organizácia, resp. charita, pozn. red.), ktorá v Amerike v Štedrý deň obdarúva ľudí oblečením a jedlom, on môže prísť s hračkami a potešiť tých najmenších.

Titulná foto: Facebook/Jim Annis

Autor

d.ruscak@gmail.com'
Chuť neustále sa posúvať vpred a pracovať na sebe. Študovaný žurnalista, fanúšik činiek, milovník hôr, kvalitného jedla a zmysluplných konverzácií aj s dávkou humoru. Spracúva články na rôzne témy od marketingu, PR, zaujímavostí, motivácie, inšpirácie, ale aj z oblastí financií či realizuje zaujímavé rozhovory. Ku všetkému pristupuje zodpovedne a s pokorou. Práve disciplína je preňho slobodou!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..