OFF
ON
Boxed
Prekonaj svoju komfortnú zónu!

Prekonaj svoju komfortnú zónu!

4 slová, ktoré môžu zmeniť tvoj život: Prekonaj svoju komfortnú zónu! Každý môže v živote dosiahnuť šťastie a byť úspešný a bohatý. Byť bohatý je však relatívny pojem. Kedy by ste sa vy považovali za bohatého? 10.000 EUR? 100.000 EUR? 1.000.000 EUR? Nové auto? Private jet? Jachta? 

Problém väčšiny ľudí je ten, že nevedia čo v skutočnosti chcú. Namiesto plánovania svojho života sa ním nechávajú unášať. Ako môžete dospieť k vysneným cieľom keď ich nemáte určené? Základom je vytýčenie toho, čo chcete dosiahnuť. Bez vedomosti toho, kam sa chcete dostať, sa tam určite nedostanete. 

Je potrebné prijať záväzok. Záväzok voči sebe samému. Záväzok, že svoje sny naplníte. A nielen to. Musíte prijať záväzok, že pre to, aby ste naplnili vaše sny urobíte skutočne všetko. Jedným zo spôsobov, ako uskutočniť svoje sny je vykročiť zo svojej komfortnej zóny. Nepoznám nikoho, kto si splnil sny bez toho, aby tak urobil.

Čo je komfortná zóna? 

Pre tých, ktorí komfortnú zónu nepoznajú, dala by sa definovať ako zóna, v ktorej sa človek cíti dobre, pohodlne alebo ak chcete komfortne. Ide o správanie sa človeka v zóne, v rámci ktorej človek pociťuje najmenšiu mieru úzkosti.

Ide o zaužívané správanie človeka. Napríklad stretávanie sa len so známymi ľuďmi a rodinou. Ide o výkon činností, pri ktorých sa človek nedostane do stresovej situácie. Komfortná zóna je keď neopustíte svoje teritórium, keď chodíte do práce stále tou istou cestou. Všetky vaše zaužívané zvyky sú vašou komfortnou zónou. Vašim NORMÁLOM.

Je dôležité poznamenať, že komfortnú zónu má každý z vás nastavenú inak. Niektorí sa pohybujú len v rámci už existujúcich priateľstiev a tie sú ich komfortnou zónou. Iní však vyhľadávajú stále nové a nové kontakty a neboja sa prehovoriť k cudzím ľuďom.

Prekonaj svoju komfortnú zónu!

Úspešní ľudia však prekonávajú svoju komfortnú zónu. Robia aj veci, ktoré sú pre nich spočiatku stresujúce. Robia ich práve preto, lebo vedia, že je potrebné ich urobiť. Je potrebné ich urobiť na ceste za cieľmi, ktoré si vytýčili. Vedia, že prekonanie ich komfortnej zóny ich privedie k naplneniu snov. Tiež vedia, že čím viac budú v danej činnosti opúšťať komfortnú zónu, tým ľahšie sa im zóna bude opúšťať. Tréning robí majstra. Po čase tá-ktorá činnosť už nebude vystúpením z komfortnej zóny. Proste splynie s ich komfortnou zónou. Tak svoje komfortné zóny zväčšujú a zväčšujú. Nemyslite si, že je vystupovanie z komfortnej zóny pre nich jednoduchším ako je pre vás.

Vystupovanie z komfortnej zóny je presne jedna z tých vecí, ktorá oddeľuje úspešných ľudí od neúspešných. Tak čo, opustíš svoju komfortnú zónu? 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..