OFF
ON
Boxed
Bojíte sa robiť chyby? Bez nich to nejde!

Bojíte sa robiť chyby? Bez nich to nejde!

Veľa ľudí je už odmalička naučených, že robiť chyby je niečo neakceptovateľné. V školách nás učia čo najviac vyhýbať sa chybám a byť čo najlepší, mať samé jednotky. Keď spravíme chybu tak veľa krát schytáme poriadny krik učiteľky typu “ako to, že to nevieš” “toto už ovládajú malé deti”, “takýmto prístupom to nedotiahneš ďaleko” Nám sa tieto negatívne vzorce pomaly ukladajú v našom podvedomí a tak kráčame s hlavou sklonenou dole. Bojíme sa začať nové veci, lebo máme strach z chýb. Ako to naozaj v reálnom svete je ?

Inšpiroval som sa radami úspešných ľudí a musím povedať, že neexistuje úspešný človek, ktorý by svoj úspech dosiahol bez jedinej chyby. Práve naopak, veľakrát títo úspešní ľudia spadli na úplne dno a trvalo im roky, kým dosiahli úspech. Bohatí stále skúšajú nové cesty, porazili svoj strach a naučili sa, že život v neistote je viac vzrušujúci a naplňujúci ako život v istote a v práci, ktorá by ich nebavila. Nevadí im keď sa dva biznisy nepodaria, pretože ten tretí, čo im vyjde, pokryje náklady aj za tie dva, ktoré nevyšli.

image

Bohatí stále hovoria o svojich nápadoch a podelia sa so skúsenosťami s každým. Dobre vedia, že keď pomôžu ľuďom tak to bude nakoniec prospešné aj pre nich. Veľakrát začínali a pomáhali ľuďom nezištne. Asi niečo pravdy na tom bude, že čo dáš to aj dostaneš! Dávajte a prijímajte to sú dva zákony, ktoré tu fungujú. Robte chyby, padajte, a znovu sa postavte. Nestrácajte nadšenie, robte každý to, čo vás baví. Robte to hoci aj nezištne. Vždy sa však zamerajte na to, čo bude pomáhať ľudom. Buďme prospešní pre ľudstvo a tvorme ho lepším.

Autor

Mladý, aktívny spoluzakladateľ projektov zdolahore.sk, generaciarapu.sk, kryptotrejder.sk. Študent práva a vizionár venujúci sa sebarozvoju a sebazdokonalovaniu. Svoje poznatky rád zdieľam s ostatnými :)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..