OFF
ON
Boxed
Sériový vrah pomáhal vyšetrovateľom! Ted Bundy ponúkol svoju „expertízu“

Sériový vrah pomáhal vyšetrovateľom! Ted Bundy ponúkol svoju „expertízu“

Tí z vás, ktorí poznajú knižnú sériu Thomasa Harrisa o Hannibalovi Lecterovi, zrejme nebudú šokovaní faktom, že pri honbe na sériového vraha sa polícia občas musí obrátiť na niekoho z danej „branže“. Presne to je aj prípad Garyho Ridgwaya, psychopata z Green River, na ktorého dolapení istým spôsobom spolupracoval aj Ted Bundy, v tom čase čakajúci na trest smrti.

Gary Ridgway operoval v 80. rokoch v štáte Washington. Jeho obete pozostávali prevažne z prostitútok alebo neplnoletých dievčat, ktoré utiekli z domu a ktorým Ridgway ochotne ponúkol odvoz. Mnohokrát im ukazoval fotku svojho syna, aby ich obalamutil a presvedčil o svojej srdečnej povahe. Nevinné spolujazdkyne následne znásilnil a uškrtil holými rukami. Ich mŕtve telá vyhadzoval v zalesnených oblastiach v King County, kam sa niekoľkokrát vracal, aby s nimi mohol opäť mať sex.

Gary Ridgway alias vrah z Green River

V roku 1984 obdržal detektív Robert Keppel, jeden z vyšetrovateľov Ridgwayovho besnenia, pozoruhodný list. „Bol to list od „sľubného“ konzultanta a toho posledného človeka, od ktorého som v prípade vrážd v Green River čakal asistenciu. Prišiel z cely smrti na Floride a jeho odosielateľom bol Ted Bundy. Bol som ohromený,“ spomína Keppel vo svojej knihe pojednávajúcej o prípade.

Bundy bol odsúdený za tridsiatku pripísaných vrážd, avšak skutočné číslo je zrejme ďaleko hrozivejšie. Keďže jeho cieľová skupina sa zhodovala s tou Ridgwayovou, Bundy sa ponúkol k vytvoreniu vrahovho profilu. V jednom z rozhovorov s Keppelom Bundy uviedol, že „Riverman“ (ako sám Ridgwaya nazval) sa vracia k svojim pohrebiskám, aby mal s obeťami opäť sex. Poradil polícii, aby nabudúce zostala pri čerstvom hrobe a čakala na vrahov návrat.

Ted Bundy

Vyšetrovatelia však zrejme Bundyho posudku, ktorý sa neskôr ukázal ako pravdivý, neverili. Garyho Ridgwaya ako „zabijaka z Green River“ odhalili a zatkli až v roku 2001. Dodnes si odpykáva doživotný trest za vraždu 49 žien. Ktovie, na akom čísle by táto beštia skončila, ak by sa polícia riadila Bundyho pokynmi.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..