OFF
ON
Boxed
Postavil hotel, aby v ňom vraždil: H. H. Holmes ako prvý sériový vrah USA

Postavil hotel, aby v ňom vraždil: H. H. Holmes ako prvý sériový vrah USA

Predstavte si, že je hlboká noc. Ste cudzinec v neznámom meste a nemáte kde stráviť noc. „Nehľadáte náhodou ubytovanie? Môžete prespať v mojom hoteli,“ spustí na vás sympatický mladý muž vo vysokom klobúku. Usmialo sa na mňa šťastie, pomyslíte si a na jeho ponuku kývnete. Práve ste sa stali zákazníkmi „vražedného hotela“, z ktorého už nevedie cesta von.

V máji 1893 štartuje v Chicagu svetová výstava. Do mesta putujú státisíce ľudí. Pre Henryho Howarda Holmesa to je skvelá príležitosť. Holmes, podobne ako ďalší jedinci z „fachu“, sa začína formovať už v ranom detstve. Jeho obeťami sú nevinné zvieratká, ktoré dokáže pitvať celé hodiny. Svoj úchylný koníček miluje, a tak je prirodzené, že jeho ďalšie kroky smerujú na lekársku univerzitu. Po rokoch získava diplom a sťahuje sa do Chicaga.

Tu si odkupuje a pozemok a rozbieha tam stavbu dvojposchodovej budovy, ktorej okoloidúci neskôr hovoria „zámok“. Nejde však o obyčajnú stavbu. Rôzne izby sú prepojené tajnými chodbami, budova je plná skrytých miestností a pôsobí skôr ako bludisko. Niektoré miestnosti sú zvukotesné, aby nebolo počuť krik potencionálnych obetí. Nechýbajú padajúce dvierka v podlahe, ktorými mŕtve telá zamieria priamo do pivnice. Tu sa nachádzajú sudy s kyselinou či provizórne krematórium. Dielo vskutku šialeného architekta.

Nákres Holmesovho hotela.

Začína sa veľkolepá výstava a Holmesov „bodycount“ pomaly narastá. V útrobách hotela prichádza o život jedna nevinná obeť za druhou. Niektoré rozpúšťa v kyseline či páli v peci, niektorých nešťastníkov sa však zbavuje obzvlášť nedôstojným spôsobom. Telá zbavuje svalstva, orgánov, následne očisťuje ich kostry a tie posiela do škôl ako učebné pomôcky.

Sériový vrah sa však začína topiť v dlhoch, a tak prichádza čas na kvalitný podvod. Svojho spolupracovníka Benjamina Pitezela presvedčí, aby predstieral svoju smrť. Jeho žene tak bude vyplatená poistka v hodnote 10 tisíc dolárov a tú si s Holmesom rozdelia. Pitezel súhlasí. Netuší však, ako ďaleko je Holmes schopný zájsť. Svojho partnera uspáva chloroformom a jeho tela sa zbavuje v ohni.

Prčítajte si aj: Sériový vrah pomáhal vyšetrovateľom! Ted Bundy ponúkol svoju “expertízu”

Nič netušiacu vdovu Pitezelovú nahucká, aby mu zverila tri zo svojich piatich detí. Dievčatká Alice, Nellie a chlapec Howard sú tak v opatere sériového vraha, s ktorým odchádzajú na sever Spojených štátov a do Kanady. Táto cesta má trvať, až kým sa situácia doma trochu neupokojí. Holmes potrebu vraždiť nedokáže ukojiť. Zabíja všetky tri deti. Alice a Nellie zavrie do nádrže s malým otvorom. Skrz otvor dnu vpúšťa plyn a dievčatá zomierajú udusením.

Holmesov spolupracovník Pitezel.

Detektív Frank Gayer z filadelfskej polície je poverený vyšetrovaním Holmesových podvodov a tajuplných zmiznutí okolo jeho osoby. Telá mŕtvych Pitezelových detí nachádza v pivnici domu v Toronte. Zostatky z malého Howarda, zuby a kosti, objavuje Gayer v komíne istého domu v Indianapolise. Holmes chlapca zdrogoval, rozrezal a následne spálil.

Vyčíňanie šialenca končí jeho zatknutím 17. novembra 1894 po tom, ako sa do pátrania zapojila súkromná detektívna agentúra Pinkerton. V októbri 1895 je Holmes odsúdený za vraždu Benjamina Pitezela. Sám sa však priznáva k 27 vraždám a 6 pokusom o vraždu. 7. mája 1895 je obesený vo väznici Moyamensing vo Filadelfii. Počas popravy sa mu však nezlomí väz, a tak sa pomaly dusí, až je po 20 minútach prehlásený za mŕtveho.

            „Narodil som sa s diablom vnútri. S tým, že som vrah, som nedokázal nič urobiť, rovnako ako básnik nedokáže umlčať svoju inšpiráciu. Keď som sa narodil, pri mojej kolíske stálo Zlo a sprevádzalo ma po zvyšok môjho života.“ – H. H. Holmes

Telesné ostatky H.H. Holmesa.

 

A čo jeho krvavý hotel? Krátko po Holmesovom zatknutí vyhorel vinou neznámeho podpaľača. Dnes na tomto mieste nájdete poštu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..