OFF
ON
Boxed
Štadión v Katare označili za ženskú…

Štadión v Katare označili za ženskú…

Organizátori Majstrovstiev sveta vo futbale 2022 z Kataru avizujú, že pôjde o najveľkolepejší šampionát, ktorý bol kedy histórii organizovaný. Výhra práv na organizáciu majstrovstiev sveta vo futbale bola veľkým prekvapením, no zatiaľ sa zdá, že organizátori to zvládajú. Predsa len je tu však jedna zaujímavosť.

The Al Wakrah stadium, ktorý pred nedávnom predstavili, zaujal svojou špecifickou architektúrou. Britsko-iracká architektka Zaha Hadid navrhla v roku 2013 štadión, ktorý usadí až 40-tisíc divákov. Je vybavený jednou z najmodernejších technológií chladenia, ktorá má zabezpečiť komfort fanúšikov i samotných hráčov.  Teploty počas šampionátu majú totiž v Katare dosahovať aj viac ako 40 stupňov.

Už pri výstavbe štadióna jeho kontúry naznačovali, že dizajn bude pomerne špecifický. Sama dizajnérka a architektka uvádza, že štadión je inšpirovaný tvarom klasickej arabskej lode. Väčšina pozorovateľov ale hovorí o tom, že v skutočnosti pripomína ženské intímne partie. Architekta sa bráni a hovorí, že ide o absolútny nezmysel a úplne zbytočnú kritiku. Hadid má za sebou množstvo stavieb a spolupodieľala sa na množstve návrhov známych budov.

Štadión si však vyslúžil nálepku „ženskej vagíny“ a len ťažko docieliť, aby tomu bolo inak. Posúďte sami. Jedno je však isté, Al Wakrah je stánkom, ktorý môžu závidieť mnohé krajiny na svete. Hoci možno svojim dizajnom mnohých rozhorčí, technológie a vybavenie, ktoré štadión ponúkne, sú absolútnym nadštandardom.

V neposlednom rade, organizátori z Kataru pripravia pre fanúšikov viaceré zaujímavé opatrenia. Ako moslimská krajina napríklad nedávno zaviedli 100-percentnú daň na alkohol. Cieľom je zabrániť nepokojom a prípadnej agresivite fanúšikov. Katar sa pripravuje na jedno z najväčších podujatí v krajine, ktoré kedy usporadúval.

Autor

d.ruscak@gmail.com'
Chuť neustále na sebe pracovať a posúvať sa vpred. Jeho motto je inými slovami mottom portálu ↓ZdolaHore↑. Písanie o všetkom, čo stojí za zmienku, zaujímavosti, šport, cestovanie, politika alebo kvalitná reklama... Obľubuje šport, cestovanie a takisto rád načrie do histórie. Cudzia mu však nie je ani oblasť technológií a podnikania. Ku všetkému pristupuje zodpovedne a s pokorou. Práve disciplína je preňho slobodou!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..