OFF
ON
Boxed
Telekom má celoslovenský výpadok

Telekom má celoslovenský výpadok

Tento deň je pre všetkých zákazníkov Telekomu nepríjemný. Zákazníci ostali bez signálu na celom území Slovenska. Telekomu to mnoho z nich nechalo vyžrať aj prostredníctvom sociálnej sieťe Facebook – na stráne Telekomu. K celej situácii sa vyjadril aj samotný Telekom.

Telekom má výpadok pravdepodobne na celom území Slovenskej republiky. Príčina ešte pred hodinou nebola známa a zákazníci boli neinformovaní o tom, čo sa vlastne deje. Z momentálnej situácie je známe, že zákazníci sú bez signálu približne od 10:30h. Nefunguje ani pripojenie na internet či volania. Spoločnosť na týchto problémoch podľa najnovších informácií pracuje.

Hovorca Slovak Telekom – Michal Korec potvrdil pre TASR: Situácia nastala v piatok dopoludnia. Výpadok sa deje náhodným číslam, keď sa niektorí zákazníci nevedia dovolať, poprípade sa nedá dovolať im. Situácia sa netýka pevných liniek, ale iba mobilných telefónov.

Cca o 13:00h sa na oficiálnej facebookovej stránke Telekomu objavilo nasledujúce vyhlásenie:
“Aktuálne evidujeme plošný výpadok na našej mobilnej sieti. Zákazníci sa s ním môžu stretnúť na celom Slovensku, ale nemusí sa týkať všetkých čísel. T.j. niektorí môžu volať medzi sebou alebo byť dovolateľní z inej siete alebo volať do inej siete. Iní nie a sieť sa im javí ako preťažená. Nie je dostupné ani VoLTE. Technický problém nastal na komponente, ktorý prepája hovory a registruje zákazníkov v sieti. Ak je zákazník prihlásený v sietí, mobilné dáta môžu byť dostupné: fungujú aplikácie, sťahovanie dát, dajú sa uskutočniť hovory cez aplikácie ako Whatsapp. Táto situácia od 10:35 a intenzívne pracujeme na jej odstránení. Zákazníkom sa za vzniknuté komplikácie ospravedlňujeme.”

Problémom je teda komponent, ktorý prepája hovory a registruje zákazníkov v sieti. Veríme, že Telekom problémy rýchlo odstráni a všetko sa vráti naspäť do normálu. Technikom držíme palce! 🙂

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..