OFF
ON
Boxed
Suverénnu Čaputovú vyzve v druhom kole Šefčovič

Suverénnu Čaputovú vyzve v druhom kole Šefčovič

Prvé kolo prezidentských volieb je za nami a Slováci v ňom jasne ukázali, kto je ich hlavným favoritom na pozíciu prezidenta Slovenskej republiky. Kandidátka Zuzana Čaputová si získala najväčšiu dôveru občanov SR a aj to je príznakom toho, že ľudia majú dosť „tradičnej“ politiky, ktorá vo voľbách prehrala na každom fronte.

Prvé kolo volieb prilákalo k urnám 48,74 percent voličov, ktorí najviac svojich hlasov odovzdali práve Zuzane Čaputovej. Tá získala podporu 40,57 percenta voličov. Za ňou nasledoval výrazný schod, pretože Maroš Šefčovič, ktorý skončil na druhom mieste, získal o viac ako polovicu hlasov menej. Po sčítaní všetkých hlasov dosiahol výsledok 18,66 percent.

Výsledky prvého kola prezidentských volieb 2019.

Medzi tretím a druhým miestom už bol rozdiel menší. Štefan Harabin na treťom mieste získal 14,35 percent hlasov. Marián Kotleba skončil na štvrtej priečke s podporou 10,39 percent a prvú päťku uzatváral kandidát František Mikloško s 5,73 percentami hlasov.

Zuzana Čaputová celkovo získala 870 415 hlasov jednotlivých slovenských voličov a ovládla všetkých osem krajov. V Bratislavskom kraji pritom získala takmer 60 percent, konkrétne ju v Bratislave volilo 201 363 občanov, čo je 59,65 percenta. Veľkú podporu mala aj v Trnavskom, Trenčianskom, Banskobystrickom a Nitrianskom kraji. Najmenej získala v kraji Prešovskom.

Zuzana Čaputová srdečne poďakovala všetkým voličom.

Do druhého kola vyzve Zuzanu Čaputovú jej protikandidát Maroš Šefčovič, ktorý získal od Slovákov 400 379 hlasov a v každom kraji skončil na druhom mieste za víťazkou prvého kola.

Za obrovský neúspech možno považovať kandidatúru Bélu Bugára, ktorý získal iba 3,11 percenta hlasov, čo je jasným dôkazom toho, že nedokázal osloviť ani straníckych voličov strany Most-Híd. S väčšou podporou rátal i Milan Krajniak, ktorý získal 2,77 percent hlasov. Iba o dve desatiny za Krajniakom zaostal Eduard Chmelár s 2,75 percentami hlasov. Ani percento nezískali kandidáti Martin Daňo, Róbert Švec, Juraj Zábojník, Ivan Zuzula či Bohumila Tauchmannová.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..