OFF
ON
Boxed
Sylvester Stallone vraždí členov kartelu v poslednom Rambovi

Sylvester Stallone vraždí členov kartelu v poslednom Rambovi

„Roztrhám vás na kusy!“

Pojem „Rambo“ dnes označuje osobu, ktorá sa neštíti používať násilie, nepočúva rozkazy, no v prvom rade je drsná a nepoddajná. Presne takého už takmer štyri dekády poznáme Johna Ramba v podaní Sylvestra Stalloneho. Ten sa s ikonickou postavou lúči v jeho poslednom dobrodružstve.

Po prvýkrát sme sa s týmto veteránom z Vietnamu mohli stretnúť v roku 1972 v románe Prvá krv z pera Davida Morrella. Do popkultúry sa však dostal až o desaťročie neskôr, keď ho na strieborné plátno priviedol režisér Ted Kotcheff s oscarovým scenáristom Sylvestrom Stallonem. Boj bývalého zeleného bareta s krutým šerifom v amerických horách bol okrem kvalitného „akčňáku“ aj poctivou drámou o integrácii vojnových veteránov do spoločnosti.

Ďalšie diely už od nejakých myšlienok upustili a servírovali nám jednu krvavejšiu akciu za druhou. Rambo sa opäť pozrel do Vietnamu, navštívil Afganistan či surovou vojnou zmietanú Barmu. Rambo: Posledná krv bude pojednávať o konflikte nášho obľúbeného hrdinu s mexickým kartelom. Ten sa aktívne zapája do obchodu s bielym mäsom a za svoju ďalšiu obeť si vybral mladú Gabrielle, dcéru Rambovej dobrej priateľky. Ako už vieme, šlo o fatálnu chybu.

Dobre vycvičený zabijak je pripravený Gabrielle oslobodiť a popri tom sa určite nevyhne nejakému tomu masakru. V priloženej upútavke vidíme, že Rambo nezabudol, ako zaobchádzať so strelnými zbraňami, výbušninami či jeho tradičným lukom.

Režíruje Adrian Grunberg, ktorý ma zatiaľ na konte len slušný triler Moje letné prázdniny s Melom Gibsonom. O scenár sa postarali Sylvester Stallone a Matthew Cirulnick. Herecké obsadenie dopĺňajú Paz Vega, Yvette Monreal či Louis Mandylor.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..