OFF
ON
Boxed
Zomrel David Koch: Zanechal po sebe miliardové impérium

Zomrel David Koch: Zanechal po sebe miliardové impérium

Pred pár dňami svetom podnikania otriasla informácia o smrti amerického miliardára, podnikateľa a filantropa. Správa o jeho smrti sa objavila na verejnosti v piatok 23. augusta.  Spolu so svojim bratom Charlesom viedli a vybudovali rodinné impérium Koch Industires. Druhý najstarší zo štyroch bratov zomrel vo veku 79 rokov.

David Koch bol niekdajším výkonným viceprezidentom americkej nadnárodnej spoločnosti Koch Industries. Pred vyše 20 rokmi mu diagnostikovali rakovinu prostaty. Približne pred rokom odišiel zo štruktúr spoločnosti a šiel na dôchodok. Aj samotný odchod bol zrejme dôsledkom podlomeného zdravia.

Informáciu o jeho smrti priniesla jeho rodina. Tá v stanovisku spomínala na jeho smiech, neustálu zvedavosť, neúrekom vedomostí a láskavé srdce. Vďaka jeho vedomostiam ho okolie prezývalo aj „chodaici Google“. Okrem úspechov v oblasti podnikania Koch po sebe zanechal aj manželku Juliu a ich tri deti.

Charles Koch (vľavo) a jeho mladší brat David (vpravo).

David Koch bol politicky veľmi aktívnym a bol aj štedrým sponzorom Republikánskej strany. Dokonca bol bývalým kandidátom na viceprezidenta Libertariánskej strany. David bol veľmi nadaným. Vyštudoval inžinierstvo na MIT. Chvíľu pracoval v rôznych technologických spoločnostiach, no napokon zakotvil v rodinnom podniku Koch Industreis, ktorý spoluzakladal jeho otec Fredie.

Firma sa spolu s dcérskymi spoločnosťami zaoberá rafinovaním, spracovaním a distribúciou ropy. Vyrábajú chemikálie, umelé vlákna, hnojivá, zariadenie pre farmárstvo a takisto obchodujú s komoditami. Firma pôsobí v 60 krajinách sveta.

David Koch patril medzi najbohatších Američanov a celkovo bol 11. najbohatším človekom planéty, podľa rebríčka magazínu Forbes. V čase jeho úmrtia sa jeho majetok odhadoval na 42,4 miliardy dolárov. Známy filantrop za svoj život daroval viac ako 1,3 miliardy dolárov na charitu a výskum liekov na liečbu rakoviny.

„Teraz si prajeme, aby všetci oslavovali životné úspechy tohto drahého muža. Veril, že má zodpovednosť voči svetu, ktorý mu dal toľko možností uspieť. Davidove odhodlanie pre filantropiu, umenie a výskum rakoviny bude mať dopad na naše životy – a to si budeme vážiť navždy,“ napísala v stanovisku jeho rodina.

Zdroj: Forbes.com

Autor

d.ruscak@gmail.com'
Chuť neustále na sebe pracovať a posúvať sa vpred. Jeho motto je inými slovami mottom portálu ↓ZdolaHore↑. Písanie o všetkom, čo stojí za zmienku, zaujímavosti, šport, cestovanie, politika alebo kvalitná reklama... Obľubuje šport, cestovanie a takisto rád načrie do histórie. Cudzia mu však nie je ani oblasť technológií a podnikania. Ku všetkému pristupuje zodpovedne a s pokorou. Práve disciplína je preňho slobodou!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..