OFF
ON
Boxed
Tour de France: Peter Sagan v prvej etape na pódiu

Tour de France: Peter Sagan v prvej etape na pódiu

Dnes odštartoval 106. ročník najväčších cyklistických pretekov Tour de France (TDF). Najhorúcejším slovenským želiezkom v ohni je aj tento rok slovenský „tourminátor“ Peter Sagan. Preteky odštartovali 194 km dlhou etapou, ktorá končila v Chateau de Laeken (Brussels) a Sagan v jej závere dosiahol skvelý výsledok.

Šesťnásobný víťaz zeleného dresu na TDF pracoval spolu so svojim tímom na tom, aby v závere boli vpredu, pretože rovinatý profil etapy napovedal, že finiš bude v znamení špurtu. 60 km pred cieľom bola naplánovaná i šprintérska prémia, ktorú Peter Sagan vyhral a bral 20 bodov do rebríčka o zelený dres. Za ním skončili Sonny Colbrelli, Greg Van Avermaet a Michael Matthews.

Záver etapy približne 1,4 km poznačil nepríjemný pád, ktorému sa našťastie náš pretekár vyhol, no niekoľko favoritov ostalo vzadu, čo hralo ostatným pretekárom do karát. Peter Sagan začal špurtovať 150 m pred cieľom a vyzeralo to tak, že prekoná i Colbrelliho či Caleba Ewana. Zozadu sa však prirútil neznámy Mike Teunissen. O víťazovi rozhodoval fotofiniš. Ten rozhodol, že o pár milimetrov skončil Sagan na druhom mieste. Náš pretekár zároveň vyrovnal historický rekord v počte druhých miest na TDF.

Poradie prvej etapy Tour de France:

  1. Mike Teunissen
  2. Peter Sagan
  3. Caleb Ewan
  4. Giacomo Nizzolo
  5. Sonny Colbrelli

Sagan nastúpi v zajtrajšej tímovej časovke so zeleným dresom. S Mikeom Teunissenom majú rovnaký počet 50 bodov v rebríčku o zelené tričko, no Teunissen si oblečie v zajtrajšej etape dres žltý.

Autor

d.ruscak@gmail.com'
Chuť neustále sa posúvať vpred a pracovať na sebe. Študovaný žurnalista, fanúšik činiek, milovník hôr, kvalitného jedla a zmysluplných konverzácií aj s dávkou humoru. Spracúva články na rôzne témy od marketingu, PR, zaujímavostí, motivácie, inšpirácie, ale aj z oblastí financií či realizuje zaujímavé rozhovory. Ku všetkému pristupuje zodpovedne a s pokorou. Práve disciplína je preňho slobodou!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..