OFF
ON
Boxed
Úspešní o neúspechu: Posolstvá, ktoré vás prinútia zamyslieť sa

Úspešní o neúspechu: Posolstvá, ktoré vás prinútia zamyslieť sa

Často si my ľudia neuvedomujeme, akým darom život je. Berieme ho ako samozrejmosť, pritom si neuvedomujeme, že byť, teda existovať je niečo unikátne. A časom sa začneme obávať toho, že raz ten život skončí. Čo ak si teraz uvedomíte, že okamih, ktorý prežívate, môže byť tým posledným?

To, že zajtrajšie ráno nemusí prísť, je viac pravdepodobné ako to, že práve v tomto momente vyhráte lotériu. Žite teda deň, do ktorého ste sa dnes zobudili. Nech je akokoľvek pod psa, cesta za úspechom nikdy nebola jednoduchá. A kto tvrdí opak, klame samého seba.

Tento maratón za úspechom je plný sebapoznania a prináša množstvo chvíľ, počas ktorých sa zamýšľate, ako ďaleko ešte musíte zájsť. Možno práve posolstvá tých, ktorí úspech dosiahli, vám pomôžu nájsť v sebe ten zápal, ktorý prinesie stelesnený úspech a duševné šťastie.

Čo sa skrýva za úspechom?

Nebojte sa neúspechu

„Nič som nenadobudol ľahko. Každá vec ma stála tvrdú prácu. Nehľadaj ľahké cesty. Tie hľadá toľko ľudí, že sa po nich nedá prísť nikam,“ vyslovil jeden z najväčších podnikateľov svojej doby Tomáš Baťa.

Prekážky ma nemôžu zlomiť. Každá prekážka vyžaduje len veľkú dávku odvahy,“ tieto slová nemôžu patriť nikomu inému, ako slávnemu maliarovi, sochárovi, architektovi, vynálezcovi či hudobníkovi Leonardovi da Vincimu. Dnes by sme ho mohli v generačnom slangu pokojne označiť za „multitalentovaného čáva“.

„V blízkosti chýb rastú úspechy,“ povedal nemecký spisovateľ Bertold Brecht, ktorý presne vedel, čo znamená zlyhanie. Zomrel vo veku 58 rokov, no v ťažkom období, ktoré jeho literárnu tvorbu zasiahlo, dokázal mnoho. Hoci možno nebol bohatý ako typický biznismen, no bohatstvo, ktoré so sebou nosil v hlave, mu nikto nikdy vziať nedokázal. Dva roky pred smrťou si v roku 1954 prevzal Národnú cenu NDR – Medzinárodnú Leninovu cenu za upevnenie mieru medzi národmi.

Jobsovo vedomie smrteľnosti

„Všetky vonkajšie očakávania, všetka hrdosť, všetky strachy zo zahanbenia či zlyhania, všetky tieto veci jednoducho odpadajú, keď čelíte tvárou tvár smrti… Ostáva len to, čo je skutočne dôležité.

Steve Jobs (1955 – 2011)

Nikto nechce zomrieť. Dokonca ani ľudia, ktorí chcú ísť do neba, nechcú zomrieť preto, aby sa tam dostali. A áno, smrť je destinácia, v ktorej sa ocitneme všetci. Nikto jej nikdy neutiekol. A tak to má byť.

Čoskoro zostarnete a odídete. Prepáčte, nechcem byť dramatický, ale tak to je. Váš čas je vymedzený. Preto ho nepremárnite na to, aby ste žili život iného človeka.“

Autor

d.ruscak@gmail.com'
Chuť neustále sa posúvať vpred a pracovať na sebe. Študovaný žurnalista, fanúšik činiek, milovník hôr, kvalitného jedla a zmysluplných konverzácií aj s dávkou humoru. Spracúva články na rôzne témy od marketingu, PR, zaujímavostí, motivácie, inšpirácie, ale aj z oblastí financií či realizuje zaujímavé rozhovory. Ku všetkému pristupuje zodpovedne a s pokorou. Práve disciplína je preňho slobodou!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..