OFF
ON
Boxed
Vojak Ryan skutočne existoval. Spielberg sa inšpiroval skutočnosťou

Vojak Ryan skutočne existoval. Spielberg sa inšpiroval skutočnosťou

Či ste alebo nie ste fanúšikom filmov s vojnovou tematikou, film zachráňte Vojaka Ryana jednoducho musíte poznať. Tento vynikajúci filmový počin uzrel svetlo sveta ešte v roku 1998. Úspešný film je držiteľom štyroch Oscarov a je dielom nemenej úspešného režiséra Stevena Spielberga. Hlavnú úlohu vo filme si zahrali Tom Hanks a Matt Damon.

Režisér si však túto vojnovú drámu nevymyslel sám. Steven Spielberg sa pri filmovaní opieral o vojnovú skutočnosť. Štyria bratia, ktorí slúžili v druhej svetovej vojne a každý z nich bojoval na inom fronte. Toto je naozaj pravda.

Vojna si vypýtala svoju daň a bratia v krutej vojne rad za radom zomierali. Až zostal ten posledný. Cieľom bolo zachrániť posledného z bratov (Ryan-Matt Damon) a poslať ho domov, aby sa aspoň jeden z bratov vrátil späť k svojej rodine. To je príbeh, ktorý sme mohli vidieť v úspešnej snímke. Málokto však vie, že toto je príbeh Fritza (Frederick), Boba (Robert), Prestona a Edwarda Nilandových.

Fritz s Bobom slúžili u výsadkárov, Edward v letectve a Preston v pozemnom vojsku. Bob zahynul hneď prvý deň pri invázii do Normandie, Preston zahynul na pláži Utah o deň neskôr ako Bob. Edward núdzovo vyskočil zo svojho lietadla nad Japonskom, kde ho zajali a nemali o ňom žiadne správy.

V rovnaký deň sa matka dozvedala o smrti svojich troch synov. Posledným, ktorý ostal nažive bol Fritz. Na ministerstve vojny sa o tejto situácii dozvedeli a ukázali, že srdce a cit má miesto aj vo vojne. Veliteľ nariadil, aby Fritza našiel kaplán Francis Sampson (Tom Hanks) a doviedol ho do bezpečia.

To sa mu skutočne podarilo. Fritz bol transportovaný domov do Spojených štátov amerických. O necelý rok sa však rodina tešila opäť. Zajatý Edward prežil v zajateckom tábore a takisto ho deportovali domov. Skutočný príbeh tak mal ešte šťastnejší koniec ako samotný film Stevena Spielberga.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..