OFF
ON
Boxed
Vojenská prehliadka k 75. výročiu SNP v Banskej Bystrici

Vojenská prehliadka k 75. výročiu SNP v Banskej Bystrici

Najbližší víkend nás čaká veľká vojenská prehliadka, ktorá sa uskutoční v Banskej Bystrici pri príležitosti osláv 75. výročia Slovenského národného povstania. Termín je vytýčený na 29. augusta – teda tento štvrtok. V súčasnosti vo výcvikovom stredisku Lešť vrcholia prípravy na tútu slávnostnú vojenskú prehliadku. V Lešti sa momentálne nachádza viac ako 1700 profesionálnych vojakov. 

Celooštátne oslavy 75. výročia sa pod záštitou predsedu vlády Slovenskej republiky – Petra Pellegriniho, budú konať už tento štvrtok – 29. augusta 2019 v Banskej Bystrici. Oslavy takého rangu je potrebné riadne a vopred pripraviť. V súčasnosti sa tak deje v Centre výcviku Lešť. Informovala o tom hovorkyňa Ministerstva obrany SR Danka Capáková.

„Ozbrojené sily SR realizujú v týchto dňoch záverečnú fázu prípravy na vojenskú prehliadku. V Centre výcviku Lešť zlaďujeme pochodujúce celky do jednej veľkej zostavy a na letisku Taktického krídla Sliač sa pripravujú vojaci s technikou tak, aby do seba všetko zapadlo,“ uviedol zástupca náčelníka Generálneho štábu Ozbrojených síl SR a veliteľ vojenskej prehliadky, generálmajor Miroslav Lorinc.

Ako uviedol veliteľ brigády, plukovník Róbert Kecsö, je na Lešti v súčasnosti viac ak 1700 profesionálnych vojakov, vrátane tých, ktorí cele prípravy zabezpečujú. Ubytovaní – podľa informácií – sú v štyroch poľných táboroch.

Na slávnostnej vojenskej prehliadke si budeme môcť vychutnať zastúpenie pozemných aj vzdušných síl, príslušníkov síl pre špeciálne operácie, Vojenskú políciu aj akadémiu Ozbrojených síl v Liptovskom Mikuláši.

Celkovo uvidíme na prehliadke viac ako 200 kusov techniky, vrátane 15 kusov leteckej techniky. Nebudú chýbať ani vojenské výsadky príslušníkov 5. pluku špeciálneho určenia zo Žiliny a tiež Vzdušných síl Ozbrojených síl Slovenskej republiky.

Ozbrojené sily na prehliadke ukážu verejnosti svoje schopnosti a potvrdia pripravenosť garantovať bezpečnosť občanom Slovenskej republiky. V neposlednom rade si uctia pamiatku predkov, ktorí sa nebojácne postavili so zbraňami v rukách fašistom.

Generálny nácvik, ktorý sa uskutoční 27. augusta v nočných hodinách bude zavŕšením príprav k oslavám 75.výročia Slovenského národného povstania. Rezort obrany potvrdil, že sa oslavy uskutočnia tak, aby čo najmenej obmedzili obyvateľov a návštevníkov Banskej Bystrice.

O večerný galaprgram a zábavu na ňom sa postarajú popredné slovenské skupiny ako Desmod či Richard Müller. Nebude chýbať ani Lúčnica či SĽUK. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..