OFF
ON
Boxed
Vojnový film od režiséra Skyfall prichádza s prvým trailerom

Vojnový film od režiséra Skyfall prichádza s prvým trailerom

„Čas je najväčší nepriateľ.“ Sam Mendes sa zrejme do histórie zapíše ako „ten, čo natočil tú najlepšiu bondovku všetkých čias“. A jednu nie až tak skvelú. Režisér, ktorý svojou Americkou krásou rozplakal samotného Stevena Spielberga, sa po vlažne prijatej bondovke Spectre na istý čas odmlčal. Teraz sa vracia v plnej sile, aby nám vyrozprával fascinujúci príbeh z prvej svetovej vojny.

Americká krása, Cesta do zatratenia či Núdzový východ. Mendesove filmy sú charakteristické veľkou dávkou emócií, oku lahodiacou kamerou Rogera Deakinsa a sentimentálnou hudbou génia Thomasa Newmana. Toto autorské trio sa opäť zjednotilo pre film 1917, ktorý sa nedávno predstavil prvým trailerom.

Sam Mendes a Roger Deakins pri natáčaní filmu 1917.

A o čom to bude? Ústrednými postavami sú dvaja britskí vojaci Schofield a Blake. Dvojica dostane od veliteľa zdanlivo nesplniteľnú úlohu. Musia varovať druhý prápor smerujúci do nepriateľovej pasce. Ak misiu nestihnú splniť včas, zomrie 16 000 vojakov. Medzi nimi aj Blakeov brat. Začína sa tak napínavý závod s časom, na ktorého konci môže byť obrovský masaker.

Z priloženého traileru film 1917 vyzerá geniálne. Prehľadne natočená akcia a pri dlhých, neprerušovaných záberoch si niekto spomenie aj na režisérove posledné kúsky. Pridajte k tomu hercov takého formátu ako Colin Firth (Kingsman), Benedict Cumberbatch (Doctor Strange) či Mark Strong (Kick-Ass). Herecký ansámbel dopĺňajú pomerne neznámi George MacKay a Dean-Charles Chapman stvárňujúci ústredné duo.

Režíruje spomínaný Sam Mendes podľa vlastného scenára, s ktorým mu vypomáhala scenáristka Krysty Wilson-Cairns (Penny Dreadful). Film si v slovenských kinách odbije premiéru 9. januára. Tak čo, tešíte sa?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..